6 vánočních filmů, které strčí Mrazíka a spol. do kapsy – G.cz
Vyhledávání

6 vánočních filmů, které strčí Mrazíka a spol. do kapsy

Jestli máte už plné zuby Mrazíka, Tří oříšků, Dařbujána s Pandrholou a dalších "vánočních" hitů které každý rok kralují televizi, tak si složte svůj vlastní playlist. Tyhle filmy mají co dočinění s Vánoci. Proč je tedy o letos nesledovat místo obvyklého svátečního bijáku?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 9.12.2015, 15:00

1. Smrtonosná past

Sváteční atmosféra se sice trochu ztrácí v záplavě krve a olova, ale několika odkazů si každý divák může snadno všimnout (a to samé ve Smrtonostné pasti 2, kdyby něco). "Mám samopal, HO HO HO!" Vlastně každý film, který začne a skončí populárním vánočním songem, by se měl počítat do sváteční klasiky!

2. Smrtonostná zbraň

Smrtonosná zbraň Vánoce nezapře. Připomene vám je hned několik scén, které probíhají pod barevnými světýlky. Vánoce, kam se podíváš.

3. Gremlins

Nezapomeňte na tyhle malé chlupaté vánoční zázraky, ze kterých se vyklube jeden velký průšvih. Gremliny nesmíte krmit po půlnoci, dávat jim vodu a vystavovat je slunci. Gremlins jsou jedním z těch filmů, který se doopravdy nebere příliš vážně. A to je vedle všech ostatních svátečních bijáků celkem osvěžující.

4. Batman se vrací

Na Gotham se snáší sníh, zatímco jeho ulice sužuje Tučňák. U Batmana bychom vážně mohli spekulovat, jestli ho označit za vánoční film (protože jakoukoliv vánoční atmosféru zcela postrádá), ale i tak ho nechceme opomenout. Vidět Michelle Pfeiffer v kočičím kostýmku je totiž svátkem pokaždé.

5. Záměna

Co se stane, když si boháč vymění místo s bezdomovcem? Pohádka prince a chuďase v komediálním hávu s Eddiem Murphym i po letech stále funguje. Vánoce sice s klíčovou zápletkou filmu nemají co dočinění, ale to vůbec nevadí, právě naopak.

6. Iron Man 3

Iron Mana zbožňujeme už jen kvůli Robertu Downey Jr., ale své kouzlo má i fakt, že děj filmu se odehrává o svátcích (i když to na první pohled není do očí bijící). A pokud nevěříte, Tony Stark notující si Rolničky je toho důkazem. Což třetího Iron Mana jakožto vánoční film zcela ospravedlňuje.

Anketa

Jaký z uvedených filmů byste chtěli sledovat o Vánocích?

Anketa se načítá...

A TADY máte inspiraci na vánoční pečení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články