fb pixel 9 typů lidí podle toho, jak slaví Silvestra – G.cz
Vyhledávání

9 typů lidí podle toho, jak slaví Silvestra

Mnozí lidé Silvestra neslaví tak nějak ze zásady. O těch zde řeč nebude. Pokud ale konec roku chápete jako slavnostní příležitost, zjistěte, do jaké skupiny slavičů patříte!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 25.12.2016, 00:25

1. Bednař

bednar time.com Pro Bednaře je Silvestr svátkem televizní kultury. Takoví lidé prosedí celý 31. prosinec na gauči, ze všech stran obloženi chlebíčky a jednohubkami. V jedné ruce třímají ovladač a v druhé TV program, v němž s pomocí barevných zvýrazňovačů za poslední tři noci vytvořili strategický sledovací plán, srovnatelný svou komplikovaností snad jen s vyloděním v Normandii. Natěšeně čekají, že letos už konečně přijde něco vtipnějšího než staré záznamy Silvestrů s Vladimírem Menšíkem. Ale když jim o půlnoci začne z obrazovky zpívat Rey Koranteng, tak seznají, že i letos byla jejich naděje zcela marná.

2. Hospodář

hospodar theguardian.com Na Silvestra odmítá být zavřený doma, a tak se nechá zavřít do hospody. Chlastá v ní s kamarády jako kdykoliv jindy. Odlišné je to pouze v tom, že tentokrát si zaplatil silvestrovské menu, jehož součástí je i miniaturní láhev Bohemky. O půlnoci s ní nešikovně imituje Jensona Buttona na stupních vítězů, pak po sobě chvíli s cizími lidmi hází konfety a tváří se, že mu to přijde v pořádku. V závislosti na svých dalších povahových rysech buď v hospodě setrvá a prokalí se až do rána, nebo vyjde do ulic a stane se z něj:

3. Náměšťan

namestan roughguides.com Z logiky věci vyplývá, že Náměšťan se vyskytuje především v centrech větších měst. K životu potřebuje tlačenici a davy neznámých lidí, s nimiž může v posledních vteřinách roku hlasitě skandovat "pět, čtyři, tři, dva, jednaaaaa!" a následně se pokoušet políbit a osahat co nejvíc cizích holek. Protože na náměstích je zima, musí se zahřívat větším než značným množstvím alkoholu - což má často za následek nezřízenou touhu experimentovat se zábavní pyrotechnikou. Zejména zkoušet, jak velká zábava bude, když se rachejtle budou místo směrem k nebi odpalovat směrem do lidí.

4. Horal

horal lifeslittleadventurestravelblog.wordpress.com Jde vlastně o křížence Hospodáře s Náměšťanem. Z nějakého důvodu je ale navíc přesvědčen, že konec roku je třeba slavit v co největší nadmořské výšce, tedy ideálně ve Špindlu. Na silvestrovské menu a dvoudenní pobyt si sice bude muset vzít hypotéku, ale zase má Horal šanci, že když se na něj usměje štěstí, bude si moci udělat selfíčko s Liborem Boučkem. A to už za trochu toho finančního nepohodlí stojí.

5. Klasik

klasik artofthrowingstones.blogspot.com Silvestr je pro něj jedním z mnoha vítaných důvodů k oslavě. Slaví ho s těmi samými lidmi, s nimiž se potkává na jiných party v průběhu roku. Maximálně se změní kulisy oslavy - takže ta se odehrává v bytě u kamaráda, na chalupě, v lese... Aby ale bylo vidět, že jde o sváteční okamžik, bere s sebou Klasik místo tuzemáku flašku kapitána Morgana. A Bohemku, samozřejmě, protože slavit Silvestra bez Bohemky je jako dát si vepřo-knedlo-zelo bez masa. A bez knedlíků.

6. Mladorodič

mladorodic independent.co.uk Kdysi býval kýmkoliv z bodů 2 až 5, ale pak se nezodpovědně rozmnožil. Jeho vrstevníci naštěstí udělali v přibližně stejné době totéž. A tak teď, po pár měsících či letech sociální izolace, se spřízněné rodiny s malými dětmi slézají u toho z nich, kdo má největší barák. Začátek večírků bývá pomalejší, protože je poznamenán nutností sledovat s potomky Krtka a čas od času je přebalit. Ovšem když se kolem desáté podaří všechny přítomné děti nacpat do jedné místnosti a uspat, vrhají se Mladorodičové do oslav po hlavě, aby dohnali vše zmeškané. Půlnoc pak pro mnohé z nich bývá jen poslední mlhavou vzpomínkou před tím, než upadnou do kómatu a je třeba jim volat sanitku.

7. Pyrotechnik

pyrotechnik bozemandailychronicle.com Pro Pyrotechnika je Silvestr nejšťastnějším dnem v roce. Konečně se může se svou vášní vmísit mezi davy a nebýt moc nápadný. U Vietnamců shání co nejpodezřelejší rachejtle už od září, ale stejně cítí, že to není ono. A tak přes kamarády-vojáky zkouší pořídit padákové světlice, popřípadě stahuje z netu návody, jak vyrobit vlastní ultrasilnou římskou svíci z hnojiva na kytky a pěny do koupele. Přesně kvůli těmto lidem mají doktoři na pohotovostech a odděleních popálenin během Silvestra posílené směny.

8. Pozér

pozer dunravenhotel.com Minutu před koncem roku postne na facebook vkusně naaranžovanou fotku. Je na ní téměř dopitá sklenka červeného vína a téměř přečtená kniha s co nejobskurnějším titulem. Ti opravdoví mistři dokážou do záběru vtěsnat ještě hořící krb a mourovatou kočku, hrající si s pletenou ponožkou. K fotce hodí text typu "Svět je zase o rok starší, kéž by to znamenalo, že i o rok lepší" nebo rovnou "Slyším z ulice organizované veselí a je mi z té lidské prázdnoty smutno". A pak se užírají tím, že jejich fotka má všehovšudy dva lajky, zatímco všechny ty záběry na opilé ksichty na náměstích a na horách lidi lajkují a komentují jako zběsilí.

9. Vynálezce

vynalezce thewerehaus.com Nesnáší rutinu. Jeho Silvestr musí být nejlepší, nejzábavnější, nejšílenější! A tak Vynálezce přichází s nejrůznějšími vylepšováky. Jeden rok to začne nevinnou pyžamovou silvestrovskou party, pak se zlepšováky stupňují. Nakonec se rozhodne rozeslat svým přátelům pozvánku, na níž stojí, že letošní Silvestr se ponese ve znamení multigenerační swingers party a že s sebou mají vzít i rodiče. A to už víte, že je zle.

Co vůbec budete na Silvestra pít? Pokud pivo, tak si nenechte ujít tento návod!

Podobné články

Doporučujeme

Další články