fb pixel 6 tipů, jak začít správně kouřit – G.cz
Vyhledávání

6 tipů, jak začít správně kouřit

Pokud jste si na nový rok dali předsevzetí, že začnete kouřit, je záhodno na to jít s rozvahou. Nepouštět se do toho bezhlavě. Přece si nechcete svůj nový koníček zošklivit hned na startu.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.1.2016, 17:50

V první řadě si udělejte trošku času a zamyslete se nad tím, proč vlastně začínáte kouřit, kam to s kouřením chcete dotáhnout a jestli hodláte být sváteční kuřák, či kuřácký přeborník.

Začínajícím kuřákům rádi pomůžeme, neboť ač je komunita kuřáků silná, návodů a příruček pro začátečníků je jak šafránu. Tak se hezky posaďte, začínáme.

1. Pořádně šlukujte

Úplným základem kouřením je šlukování. Pamatujte, že cigareta není doutník, abyste kouř jenom nasáli do pusy a následně slastně z úst vypustili. Cigareta se musí nasát do plic. Jedině tak z ní budete mít ten pravý požitek.

Jestliže jste cigaretou nepolíbení, jděte na to zlehka. Cigaretu si nejprve nechte zapálit od zkušenějšího anebo si od dotyčného protřelého kuřáku můžete zapálenou cigaretu jenom půjčit na ozkoušení.

Kouř z cigarety nejprve nasajte do úst (vytvořte v puse podtlak, jako třeba když pijete brčkem) a následně, jakmile máte kouř v puse, tento vdechněte. Patrně se ihned zakuckáte, ale nebojte, časem tento reflex otupí a vy budete šlukovat bez kašlání. Chce to jen trpělivost.

2. Vyfukování kouře

Tady to je zcela automatické. Pamatujte, že cigareta není joint, takže nemá cenu kouř v plicích zadržovat. Jakmile kouř nasajete do plic v poklidu ho vydechněte. Předpokládáme, že vydechovat umíte, takže na tom opravdu není nic těžkého.

Pokud jste hračičkové, můžete kouř vydechovat nosem. Časem se můžete naučit vytvářet z vyfukovaného kouře kolečka, ale to je již opravdu pro hodně pokročilé kuřáky a navíc se při tom nešlukuje, nýbrž pouze nabírá kouř do pusy.

3. Držení cigarety

Základní úchop cigarety je mezi prsteníček a ukazováček. Cigareta je zde umístěna tak, že menší část s filtrem je na straně otevřené dlaně, zatímco zbytek cigarety ční z ruky ze strany, kde máte klouby na prstech. Cigaretu vkládejte do úst filtrem, nikoliv zapálenou stranou.

4. Zahazování cigaret

Cigaretu samozřejmě můžete zahodit jako cokoliv jiného. Nicméně to by devalvovalo celou kuřáckou filosofii. Cigareta se má správně odcvrnknout. Pokud jste někdy cvrnkaly kuličky, je to na podobné bázi.

Vložíte dokouřenou cigaretu mezi palec a prostředníček (možno i ukazováček) a silou vycvrnknete cigaretu směrem kupředu. Přeborníci tak dokáží cigaretu dopravit do vzdálenosti i několika metrů.

Cigaretu můžete rovněž i zlověstně típnout. Je jedno, o co. Důležité je, aby vás u toho někdo viděl a ještě lépe, při tom můžete něco povídat a típnout cigaretu jen tak mimoděk. Típnutím cigarety přidáte důraz na svůj právě vyprávěný příběh.

5. Zapalování cigarety

Vložíte cigaretu do úst (stranu s filtrem) tak, aby filtr byl sevřený mezi rty. Není záhodnou cpát cigaretu do úst až po okraj. Nezkušení mohou cigaretu v ústech zakotvit i jemných přikousnutím konce filtru.

Pokud je cigareta ukotvena, přiblížíte její konec k otevřenému ohni. Jakmile je konec cigarety vnořen do plamenů, nasajete. Opět je to ten grif, jako když pijete brčkem. Pokud budete rovnou během zapalování natahovat do plic, pravděpodobně se poblijete. Nikam nespěchejte. Nebojte, ten nikotin a dehet si po zapálení cigarety vychutnáte do syta.

6. Ignorujte okolí

Pravděpodobně se budete potýkat se zapřisáhlými nekuřáky. Správňáčtí lidé, kteří nekouří, nejedí maso a jejich tělo jim je svaté, vás budou nabádat, že kouření není zdravé a podobně. Nebojte se těmto mravokárcům vydechnout kouř do obličeje. Pamatujte, že žijete jen jednou, a proto máte nárok vychutnat si všechno, co vám život nabízí. Sice patrně nebudete žít tak úplně dlouho, ale o to intenzivněji.

A TADY máte deset důvodů, proč nepřestávat kouřit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články