fb pixel 6 profesí, které budou za pár let nahrazeny roboty – G.cz
Vyhledávání

6 profesí, které budou za pár let nahrazeny roboty

S některými profesemi se do budoucna již nepočítá. Respektive počítá, ale budou je zastávat roboti.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 18.3.2018, 08:44

Technický pokrok je nezastavitelný a jeho dopad bude mít nepříznivé důsledky pro některé profese. S tím se nedá nic dělat. Svět se vyvíjí a v některých profesích už pro člověka není místo. Pojďme se podívat na ty profese, ve kterých to mají lidé už spočítané.

1. Kadeřník

Ano, kadeřníků ani kadeřnic v lidských podobách již časem nebude třeba. Přijdete do kadeřnictví, navolíte si na počítači typ účesu (můžete si ho navolit rovnou už z domu), usednete ke stroji a za pár okamžiků máte kýžený účes.

Proti tomuto trendu již nyní aktivně protestují svazy gayů po celém světě. Vedle módního návrhářství je kadeřnictví jediným příjmem pro gaye. Jakmile budou nahrazeni stroji, odborníci očekávají přetlak na poli módního návrhářství.

Na druhou stranu opomíjené obory, jako je krasobruslení nebo balet, očekávají v budoucnu příliv nové krve.

2. Pošťák

Veškerá pošta, která nepůjde poslat přes internet, bude doručována roboty. Očekává se, že v době, kdy budou pošťáci nahrazeni roboty, zareaguje Česká pošta flexibilně tak, že se na všech poštách bude dát platit kartou, nicméně to už bude pozdě. Ostatně Česká pošta má všechno se zpožděním, takže až budou balíky roznášet roboti, Česká pošta si ještě několik let ničeho nevšimne a bude nadále nutit své zaměstnance prodávat stírací losy.

3. Exekutor

V rámci zkvalitnění služeb pro zákazníky připravuje exekutorská komora velikou změnu. Po spoustě stížností na neadekvátní zacházení a arogantní jednání ze stran exekutorů budou tito nahrazeni roboty.

Robot exekutor se s nikým vybavovat nebude. Vrazí do bytu, vezme všechny věci včetně domácích zvířat a dětí do jednoho metru výšky a odveze je. Exekutorský robot, vybaven fázovým dělem a běžným kulometem, bude při agresi ze strany dlužníka situaci řešit smírčí cestou.

4. Finanční poradce

Na celosvětovém zasedání světových poradců se odhlasovalo, že finanční poradci jsou nejzbytečnější lidé na této planetě. Proto budou z morálních důvodů nahrazeni roboty, kteří nebudou fungovat a budou pouze nehybně stát v obřích halách.

5. Představitelé církve

Faráři, biskupové, arcibiskupové… všichni tito lidé budou nahrazeni roboty. Církev totiž zjistila, že když položí na řečnický pult v kostele rádio, kde bude nahrána audioverze celé Bible a nechá ji přehrát lidem, ušetří docela dost peněz.

Nový farář robot bude automaticky přehrávat pasáže z Bible, bude stát za pultem pod křížem a po mši se rozparádí s robotickým ministrantem.

6. Vegani

Profesionální vegani budou nahrazeni roboty. Nežrat živočišné výrobky umí i roboti. Navíc se tak zachrání deštné pralesy, které jsou vegany vyžírány ve velkém.

A tady se můžete podívat na deníček exekutora.

Podobné články

Doporučujeme

Další články