6 případů, kdy Google usvědčil mimořádně hloupé vrahy – G.cz
Vyhledávání

6 případů, kdy Google usvědčil mimořádně hloupé vrahy

Když už někoho zabijete, nikdy si negooglujte kam, kdy a jak ho zakopat. A jestli, tak alespoň smažte ve Firefoxu historii!

Václav Rybář
Václav Rybář 8.6.2015, 18:30

1. „Když vás někdo štve, je v pořádku, když ho zabijete?"

6

Tohle napsal do vyhledávače David Connaughton jen pár minut před tím, než umlátil svou manželku kladivem. Krom jiného si googloval i možnosti rozvodu a života na ulici. Tohle řešení mu asi přišlo nejlepší. Po vraždě se vlastnoručně ubodal kuchyňským nožem.

2. „Kolik dostanu a kde budu sedět?"

4

Nizozemský inženýr Alex Tabak nechal v historii svého prohlížeče tolik stop, že to muselo policii až urazit. Googloval si definici znásilnění, pak tresty za vraždu, poměry v britských věznicích a dokonce i pravidla svozu odpadu v okolí svého bristolského bytu. Policie pak našla tělo zavražděné a znásilněné Tabakovy přítelkyně na skládce nedaleko jeho bytu. Byl odsouzen na doživotí.

3. „Kde seženu nejúčinnější jed?"

2

Melanie McQuire asi ležel její manžel hodně v žaludku. Postupně si vygooglovala seznam běžně dostupných omamných látek a prudkých jedů, pak si online objednala zbraň, pro kterou si dojela do Pennsylvánie, pouhý den po návštěvě lékárny. Svého manžela nakonec jednoduše zastřelila, nařezala elektrickou pilou na čtyři kusy, zabalila do kufrů a ty vyhodila do zátoky. Na základě internetové historie na ni policie rychle uhodila a žena přiznala barvu.

4. „Jak zlomit člověku vaz?"

5

Robert Patrick, autorizovaný opravář počítačů značky Apple, se zaregistroval na jednom undergroundovém webu jako bloodfest666 a stáhnul si příručku „22 způsobů jak zabít člověka holýma rukama". Také si zjišťoval hloubku a polohu jezera, ve kterém později policie našla tělo jeho manželky. Týden poté, co ji nahlásil jako pohřešovanou.

5. „Jak to udělat, aby na nás nepřišli?"

1

Někteří vrazi jsou tak naivní a nechají za sebou tolik drobků, že je dopadení a odsouzení často spíš otázkou hodin. Mladý pár, Jonathan Ayers a Nicole Okrzesik, šli na Google, na chat a na Facebook, kde se ptali, jak člověka omámit, jak ho uškrtit ve spánku, aby nikdo nepoznal, že šlo o vraždu, a nakonec potřebovali poradit i s uklizením těla. Pár hodin po vraždě teenagerky, která jim dlouhodobě prodávala drogy, si pak vyfotili selfie v nedalekém baru, kde je policie dopadla.

6. „Kam teď s ní?"

3

Čtrnáctiletý teenager udusil svou babičku za to, že po něm chtěla, aby si přestal telefonovat s kamarádkou. Oběť pak nacpal do kufru auta, ale vzhledem ke svému věku neměl okolí babiččina domu tak dobře projeté. Vrátil se tedy k počítači a na chatu se několika lidí zeptal, jestli nevědí, kde v Las Vegas schovat mrtvolu. O týden později zavedl policii na místo, kde babičku ukryl a ke všemu se doznal na základě záznamů od internetového providera.

A TADY máte 5 šílených žen, které si vzaly vrahy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články