fb pixel 6 kapel, které musíte vidět na festivalu Aerodrome 2018 – G.cz
Vyhledávání

6 kapel, které musíte vidět na festivalu Aerodrome 2018

Kapela Limp Bizkit je stále v plné síle

Jak to tak vypadá, tak konečně budeme mít v Čechách festival, který nebude postaven na jednom ohraném headlinerovi, nýbrž na smršti zvučných jmen světové hudební scény, nad nimiž se každý pozastaví a řekne si: „To je snad fejk, ne?“ Festival Aerodrome jako fake rozhodně nevypadá a další a další kapely neustále přibývají. Zde je 6 interpretů, které si na letošním Aerodromu nenechte ujít.

Martin Miko
Martin Miko 18.1.2018, 16:33

1) Macklemore

Mladý a talentovaný rapper Macklemore je v České republice znám především díky své debutové desce The Heist z roku 2012, kterou nahrál spolu s producentem a zpěvákem Ryanem Lewisem. Deska obsahovala úspěšné singly Thift Shop, Can't Hold Us nebo Same Love a celkem se jí v USA prodalo téměř 1,5 milionu kusů. Za desku dokonce obdrželi 4 desky Grammy.

2) Wiz Khalifa

Oblíbený rapper a hitmaker Wiz Khalifa nahrával takřka s každým, kdo ve světě hudebního showbyznysu něco znamená, od Bruno Marse, Snoop Dogga, Lil Wayne, Imagine Dragons až po Miley Cyrus. Jeho posledním výraznějším zářezem je titulní píseň k filmu Rychle a zběsile 7, jejíž videoklip patří mezi nejsledovanější na Youtube.

3) Limp Bizkit

Legendární nu metalová kapela Limp Bizkit vznikla v roce 1994 a patří mezi nejvýraznější uskupení ve svém žánru. Kapela je výrazná nejen díky frontmanovi Fredu Durstovi, který se vedle hudby věnuje občasně i hraní ve filmech. Osvědčené hity jako Rollin', My Generation nebo My Way zná takřka každý, takže je už předem jisté, že při koncertě bude skvělá atmosféra.

4) Nine Inch Nails

Kultovní producent Trent Reznor založil industrial metalovou kapelu Nine Inch Nail v roce 1988 a do dnešních dnů se jí podařilo vydat celkem 9 desek. Kapela do Čech přijede už popáté, naposledy tu NIN vystoupili v roce 2014 v pražském Forum Karlín. V loňském roce vydali NIN desku s názvem Add Violence, která byla velice kladně hodnocena mezi fanoušky i kritiky.

5) Bullet for My Valentine

Další důkaz, že festival Aerodrome nemyslí jen na fanoušky mainstreamové hudby, je britská metalová kapela Bullet for My Valentine, které se za dobu své existence podařilo prodat neuvěřitelných 5 milionů desek. V roce 2006 vyrazila na společnou tour společně s legendárními Iron Maiden. Letos se pro změnu kapela chystá na turné s Avenged Sevenfold po Severní Americe.

6) Hollywood Undead

Rapcore kapela Hollywood Undead je v Čechách velmi dobře známá. Pětice muzikantů je typická tím, že na podiu nosí masky. Co se týče hudebního žánru, mixuje kapela rap s rockem a metalem. V říjnu 2017 vydali své poslední studiové album s názvem Five, na kterém hostuje i samotný B-Real z kapely Cypress Hill.

A zde je 6 festivalů, které byste měli v roce 2018 rozhodně navštívit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články