fb pixel 6 důvodů, proč se těšit každý den do práce – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč se těšit každý den do práce

Zaměstnání je obecně bráno jako takové malé nutné zlo. Není moc osob, pro které by byla jejich práce zároveň jejich koníčkem. Většina lidí to má tak, že se buď do práce vyloženě netěší anebo k ní mají přinejlepším neutrální vztah.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.5.2018, 12:11

A to je právě ten kámen úrazu. Je třeba si na té práci najít nějaké to pozitivum a dokopat se k tomu, že se do práce budete těšit. Není to lehké, ale s trochou snahy se to dá alespoň předstírat.

Pro zachování pozitivní každodenní nálady je proto třeba vysledovat důvody, proč se do té práce vlastně těšit.

1. Máte práci

Jedním z hlavních důvodů, proč se těšit do práce, je ten, že nějakou práci vůbec máte. Mějte z toho radost. Jsou lidé, kteří práci nemají. Vysmějte se těmto nebožákům přímo do tváře tím, že si svou práci budete užívat.

2. Na světě určitě existuje někdo, kdo má horší práci než vy

Štve vás to v práci? Máte pocit, že jsou vaše výkony přehlíženy, nikdo nedocení váš přístup anebo prostě je ta práce děsná otrava? Tady je potřeba si uvědomit, že jsou lidé, kteří mají mnohem horší práci než vy. Vědomí, že někdo je na tom hůře než my, nám dává pocit zadostiučinění. I když máte pocit, že horší práci nikdo nikdy mít nemůže, tak jste na omylu. Vždycky tu bude nějaký chudák, který třeba za nějaké drobné dvacet hodin denně vyrábí na koleni peněženky anebo pracuje v call centru.

3. Budete mít peníze

Práce rovná se peníze. To si pamatujte. Pokud budete chodit do práce, budete mít peníze. Každé ráno, když vám zvoní ve čtyři budík a vy jdete na směnu do kolbenky, si říkejte, že jste zase o další den blíž nové televizi, potažmo exekuci. Bo to už nemůžete vydržet a na tu televizi jste si vzali spotřebitelský úvěr od banky nebo od toho rusky mluvícího gentlemana, kterého jste potkali v nonstopce u hracího automatu (tam to navíc máte bez exekuce, neboť rusky mluvící gentleman vám po nezaplacení uřízne koleno).

4. Kolegové

Je více než pravděpodobné, že v práci máte kolegy. Naučte se na ně těšit. I když to jsou idioti, najděte si mezi nimi toho nejméně idiotského zaměstnance a pokuste se s ním sblížit. Rovněž pomůže, když si v práci zajistíte románek. Například se sekretářkou anebo, pokud pracujete třeba ve slévárně, tak s mistrem.

5. Pořiďte si dítě

Jakmile máte doma uřvané mimino, budete se do práce těšit jako nikdy.

6. Zlepšování svých dovedností

Každý správný life kouč vám řekne, že se v práci rozvíjíte a zlepšujete některé své dovednosti. Když například u pásu skládáte kartonové krabice, budete za pár let v tomto oboru úplný mistr svého řemesla, což se vám hodí i do osobního života.

Praxe je taková, že chozením do práce zlepšujete své dovednosti výmluv, proč jste přišli pozdě, a schopnost předstírat práci. I to se ale cení. Na to se můžete každý den těšit.

A TADY máte deset zaměstnání, o která v Čechách nikdo nestojí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články