6 důvodů, proč milovat vietnamské večerky – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč milovat vietnamské večerky

Jsou na každém rohu a existuje spousta důvodů, proč si jich vážit:

1. Slušnost

411235100011010_02 ceskatelevize.cz Prodavači umí pozdravit, poděkovat a rozloučit se. A je úplně jedno, že to zní jako "Býden, kuji, zedanou" - je to milé a v "českých" obchodech a krámcích to nebývá zvykem.  

2. Otevírací doba

Kde jinde si už v sedm ráno koupíte čerstvé rohlíky nebo v deset večer flašku vína a ovoce? Majitelé vietnamských krámků mají otevřeno od nevidím do nevidím a dřou jako koně. Své práci obětují volný čas i veškerý společenský život.  

3. Flexibilita

url cdlib.org Přepočítali jste se při větším nákupu a chybí vám posledních pět korun? Není problém: "Sleva, sleva, přijďte zas." A vy určitě přijdete na další nákup, při kterém dluh vyrovnáte.  

4. Čerstvost

Majitelé těchto obchodů dobře vědí, že si nemohou dovolit prodávat prošlé potraviny nebo shnilé ovoce - rozkřiklo by se to a s kšeftem by byl konec. Proto ve vietnamských obchůdcích v podstatě nemusíte kontrolovat data spotřeby.  

5. Výchova k práci

305294341880002_04 ceskatelevize.cz Ve spoustě večerek uvidíte děti majitelů, jak přerovnávají zboží, vytírají nebo zaskakují za kasou. Jsou vedeni k tvrdé práci už od malička, takže z nich rodiče nebudou mít líné spratky, kteří si neváží peněz a volného času, ale produktivní a vzdělané členy společnosti. Tomu říkáme správná výchova.  

6. Exotické dobroty

Kromě běžného sortimentu ve večerce občas narazíte na záhadnou plechovku nebo pytlík se zajímavě vypadajícími plody či křupkami. Takže si pro svou dávku asijských dobrot nemusíte jezdit do Sapy nebo specializovaných krámků, máte je přímo u nosu.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články