fb pixel 6 důvodů, proč je povánoční čas ten nejsmutnější čas – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč je povánoční čas ten nejsmutnější čas

Vánoce jsou časem bujarého veselí, juchání, radosti a dobré nálady. No jo. Ale co pak?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.12.2018, 10:00

Po Vánocích pozvolna mizí to opojení vánočním kouzlem a přichází tvrdá realita.

1. Úklid

Hodně propíraný je předvánoční úklid. Vyleštit okna, dokonale vytřít podlahu, setřít prach z míst, kde nebyl utírán celý rok a podobně. No jo, ale co povánoční úklid? Ten je ještě horší, akorát se o tom moc nemluví.

Všude roztrhaný balicí papír. Celá kuchyňská linka zaprasená od kapra (zaschlá krev, šupiny, skvrny od oleje…), neumyté nádobí po večeři, které je samozřejmě zaschlé, protože na Štědrý večer nádobí nikdo nemyje. Po celém bytě roznesené jehličí z toho stupidního smrčku a nepřeberné množství další lahůdek.

2. Nic hezkého nás v dohledné době nečeká

Pravdou je, že je zima. Zima není příliš optimistické období. Zima, nově též časté mrholení, sluníčko jednou za měsíc na pět minut a hlavně je dlouho tma. Chodit do práce za tmy a z práce rovněž za tmy, to jednomu na náladě nepřidá. V tom prosinci se to dá skousnout, protože se blíží Vánoce. Všude jsou kýčovité ozdůbky a ta nálada je taková veselejší. Po Vánocích už není nic. Jenom dlouhá doba zimy, tmy a bídy.

3. Lichvář Boris

Takový ten pocit, když si po Vánocích uvědomíte, že jste si museli půjčit sto tisíc od toho příjemného gentlemana s ruským přízvukem, abyste měli na ty stohy dárků. Vánoce jsou pryč, ale lichvář Boris zůstává.

Těch sto litrů samozřejmě nemáte, takže se staví strýček Boris na Štěpána s nožem a rezavou pilkou, aby vám uřízl prst u nohy. Pro výstrahu.

Přinejlepším se po Novém roce staví strejda exekutor, takže si všechny dárky pořádně užijte, protože od ledna je už mít nebudete.

4. Závist

Vždycky se najde někdo, kdo dostal víc dárků než vy. A lepší dárky. To jednoho tak akorát nasere.

5. Nevhodný dárek

Rovněž je třeba nějak naložit s nevhodným dárkem. Jasně, vaše babička to myslela dobře, když vám pod stromeček nadělila „tu novinku, o které se pořád mluví, hen ten chytrý telefon“, za pětikilo, který vedle vašeho iphonu vypadá poměrně bídně.

Ostatně ani ta kabelka od manžela vám neladí k blůzce, takže je potřeba všechno vrátit a vyměnit za peníze. To bude zase otrava.

6. Blíží se vaše předsevzetí

Konec roku je za dveřmi, a k tomu rovněž patří spousta zbytečných předsevzetí, která stejně nedodržíte.

Je to takové smutné, když si na balkoně vychutnáváte svou cigaretu s pocitem, že je to jedna z vašich posledních, protože od Nového roku nekouříte. V ten moment samozřejmě nemůžete vědět, že nekouřit vydržíte maximálně den a půl, takže si v ten okamžik se slzou v oku vychutnáváte každý šluk.

A tady máte deset rad, jak se zachovat tváří v tvář exekutorovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články