fb pixel 6 důvodů, proč je lepší chlastat, kouřit a přežírat se, než žít zdravě – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč je lepší chlastat, kouřit a přežírat se, než žít zdravě

Dnešní lidé začínají mít pocit, že je potřeba o své tělo řádně dbát. Vedle různých zdravých výživ tu máme také péči o kondici typu každodenního běhu, jógy, posilovny a posilovně. No prostě trend je takový upírat si co nejvíce neřestí, nic si neužít a prodloužit si tím život o týden.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 8.8.2016, 11:00

1. Je to levnější

Teď si možná říkáte, že to není možné. Vždyť cigarety, alkohol potažmo hory jídla stojí spoustu peněz. Ano, samozřejmě, ale takový opravdový zdravý životní styl je mnohem dražší.

Už sama zdravá výživa je poměrně drahá záležitost. Pokud do toho jdete srdíčkem, tak bio potraviny jsou samozřejmost. Nutriční poradce taktéž není zadarmo. Oproti tomu je kilo točeňáku s cibulí za hubičku.

Dále nesmíme zapomínat na doplňky stravy (drahé jako prase), oblečení na sport včetně obuvi, měřič tepové frekvence (bez toho si dneska člověk už nezaběhá), chytrý telefon, které umí takové ty běžecké aplikace, abyste se na facebooku mohli pochlubit, jakou trasu jste ten den běželi, aniž by to vůbec někoho zajímalo a spoustu dalších nezbytných doplňků.

No a když jdete s kamarády do hospody, tak si nemůžete dát pivo, ale místo toho si dáte nízkokalorický nealkoholický osvěžující nápoj, který je desetkrát dražší než pivo. Loupnete jich za večer deset, a už se to finančně vyplatí.

Dále tu máme permanentky do posiloven, na jógu, nějaký ten rotoped domů, na chalupu, k rodičům, do práce a podobně. Zdravý životní styl není nic levného.

2. Je to jednodušší

Sednout si na terasu a dát si jednu cigaretu je mnohem méně namáhavé, než si zaběhnout těch svých sedm kilometrů před večeří. Proč se tedy takhle trápit, když si můžete v klidu vypít doma flašku levné vodky a vykouřit krabičku cigaret?

3. Dělá to krásná těla

Kdo určuje ideál krásy? Jsou to fitness trenéři a výživoví poradci, kteří za mrzký peníz pokřivují pohled společnosti na to, co je krásné. Vysportovaní lidé se čtverečky na břiše jsou podle nich ideálem krásy. My si to ale nemyslíme. Podle nás je ideál krásy rosolovitý pupek, který se při chůzi houpe ze strany na stranu. Ideál krásy jsou propadlé tváře a kruhy pod očima po dvoudenní kalbě. Ideál krásy je, když žena vychrchlá po ránu plnou dlaň hlenů, pak se na vás usměje svým žlutým úsměvem a něžně políbí. To je podle nás ideál krásy a za tím si stojíme.

4. Stejně nakonec umřete

Můžete se celý život žinýrovat, odtrhávat si od huby, pořád se hlídat a dřít jak soumar. Nakonec jednoho dne zemřete a celá vaše práce tím byla v podstatě k ničemu. To pokud budete chlastat, kouřit a přežírat se, tak možná zemřete o pár měsíců dříve než ten, kdo žil zdravě, ale aspoň si budete moci před smrtí říct, že ten život byla fakt jedna velká jízda.

5. Pro stát je to výhodnější

Buďte vlastenci a myslete taktéž na svou republiku. Cigarety a alkohol jsou zatíženy spotřební daní, takže přispíváte do státního rozpočtu. Díky vám může stát postavit novou školu, nějakou hezkou silnici a nebo nakoupit Gripen. Navíc se nedožijete důchodu, takže jste pro stát zlatý důl.

Oproti tomu pošuci, kteří žijí zdravě, tu budou strašit dlouho po důchodu a navíc z nich pro stát nic moc nekápne.

6. Lidi to spojuje

Díky kouření se prohlubují přátelství, navazují nová a budují vztahy. V práci si většinou nejdete zakouřit sami, ale vždy s někým. Tam si hezky popovídáte a přátelství je na světě. Určitě, když v kanceláři zahlásíte, že si jdete teď ven na pět minut zaběhat, kdo jde s vámi, tak příliš lidí nenalákáte. Ostatně ani když prohlásíte, že jdete ven jíst dietní salát s tvarohovou zálivkou, jestli se někdo nechce přidat, patrně neuspějete.

To samé platí u alkoholu. Pokud sedíte v hospodě u stolu a objednáte všem na vás panáka, budete poplácáni po zádech. Pokud každému objednáte jogurt, vyvoláte u přátel nepochopení a posměšky.

A TADY se můžete podívat, že nezdravé je dneska mít už i psa. Alespoň pro děti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články