6 důvodů, proč je dobře, že děti rodí ženy, a ne muži – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč je dobře, že děti rodí ženy, a ne muži

Asi není žádným tajemstvím, že děti rodí ženy. Muž pouze zaseje semínko a pak si jde po svých.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.2.2017, 08:00

Odhlédneme-li od faktu, že ženy mají na porod mnohem příhodnější orgány, tak tu jsou i další skutečnosti, které přírodě dávají za pravdu a naznačují, že muži by se na porod opravdu příliš nehodili.

1. Atmosféra v domácnosti

Těhotné ženy bývají často plačtivé, nepříjemné, nevrlé, agresivní a popudlivé. Ženy, které nejsou těhotné, bývají často plačtivé, nepříjemné, nevrlé, agresivní a popudlivé.

Atmosféru domácnosti s těhotnou ženou zachraňuje muž, se kterým žádné hormony necloumají, je klidný, ženu utěšuje, bojí se jí, masíruje nateklé údy a dušuje se, že mu nepřijde, že přibrala (jestli se někdy zapomene a ženě náhodou v nestřežené chvilce oznámí, že vypadá jako vorvaň, bude bit).

Atmosféru domácnosti s těhotným mužem by neměl kdo zachránit, neboť těhotný muž by byl často plačtivý, nepříjemný, nevrlý, agresivní a popudlivý, zatímco jeho netěhotná žena by byla často plačtivá, nepříjemná, nevrlá, agresivní a popudlivá, a to bez udání důvodu. Prostě doma by to byla jedna velká emoční centrifuga.

2. Nejsou soutěživé

Žena nemá potřebu být mermomoci lepší než někdo jiný. Muž si neustále musí dokazovat, že je lepší. Má to v povaze.

Těhotný muž by proto usiloval o největší hemoroidy, nejhorší ranní nevolnosti a hlavně by si našel těhotné kumpány, se kterými by se hecovali, kdo vydrží déle přenášet a nebo naopak, kdo porodí dřív. Tak jako tak, by to dětem a ve výsledku ani celému lidstvu příliš nepomohlo.

3. Ženy jsou zodpovědnější

Většina žen bere své zdraví vážně a pravidelně chodí na různé kontroly. Muži to mají na háku, a dokud to nekrvácí, neteče z toho hnis a nebo to neodpadne, tak to neřeší.

4. Příznaky těhotenství

Žena na sobě většinou pozná, že je těhotná. Nemenstruuje a zvětšuje se jí břicho.

Jak by to ale poznal muž? Poměrně velké procento mužů má již nyní těhotenské břicho z chlastání piva a doposud nebyl hlášen žádný případ menstruujícího muže. Jistě by se množily případy, kdy těhotný muž porodí náhle a neohlášeně na pracovišti nebo v hospodě – jednoduše proto, že neměl vůbec ponětí, že je těhotný.

5. Bujaré oslavy

Je takové pravidlo, že když se narodí dítě, leží žena v porodnici a muž se jde ožrat. Pokud by tedy porodil muž, nechal by dítě v porodnici a šel se opít. Pokud by rodil císařským řezem (což je pravděpodobnější, neboť porod penisem by byl pro muže první a poslední), musel by zůstat na lůžku a s přáteli chlastat přímo na pokoji. Porodnice nejsou dělané na bandy ožralých oslavenců, kteří pobíhají ve tři ráno totálně na plech po chodbách a dělají bordel.

6. Protože to bolí

Porod je bolestivý. To je jasné. Ženy celkově tu bolest přijímají snáze než muži. Sice při porodu nadávají, křičí a praskají jim žilky, ale nakonec to zvládnou. To muž by u porodu vyváděl mnohem víc. Vyhrožoval by všem přítomným a v době, kdy by porodník vytáhnul nůžky s tím, že je potřeba muže nastřihnout, se zlou by se potázal. Mužský porod by byl tedy jeden velký zápas. Na jedné straně těhotný muž stojící uprostřed porodního sálu s nožem nebo kusem dřeva, kterým kolem sebe mává a vyhrožuje všem zabitím, a na druhé straně doktoři a sestřičky s meči či střelnými zbraněmi. Počet úmrtí při porodu by byl mnohem vyšší než dnes, a to nejen na straně rodících mužů, ale rovněž na straně porodníků.

A TADY se můžete podívat ná návod pro muže, kterak absolvovat porod své partnerky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu