6 důvodů, proč internet zbožňuje kočičky – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč internet zbožňuje kočičky

Jsme-li online, je tam s námi i číča.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 16.3.2015, 18:00

Ve fotkách, gifech, videích. Kočky jsou všude. Internet je vlastně jeden takový velký kočičí park, zábavní svět, chlupatý extrém, kde ostatní zvěřátka proti předoucím chlupáčům nemají téměř žádnou šanci. Ano, občas se rozplinete nad pandičkou, sem tam najdete hezkou želvičku, maláho tuleně, dalmatýna, ale denně vidíte minimálně čtyřnásobný počet kočiček.

Proč internet tak jede na micinách? Téhle na první pohled bezvýznamné otázce se věnovalo hned několik výzkumů. Kočičky, to je dnes zbraň digitální strategie, se kterou se musí umět zacházet. Řekneme si, proč několikrát denně klikáme na roztomilé video či vtipný gif.

1. Perfektní rozptýlení

Chlupatá micinka je úžasným rozptýlením našeho hektického života. Nepotřebujete chápat jakýkoliv kontext pro to, aby nás bavily. Kočičky přináší jednoduchý, fraškoidní humor. Je to rychlé, čisté, praštěné a roztomilé ve stravitelných dávkách. To máme zhruba shrnut první bod - je v tom ale víc.

2. Není v tom pouze roztomilost

Abychom to takto krátce odpískali a nechali být, to je moc jednoduché. Neslyšeli jste někdy prohlášení, že kočky "domestikovaly sami sebe"? Psi jsou bezesporu nejlepšími přáteli člověka, ale virálně tolik úspěšní jako jejich konkurenti nejsou. Kolem kočky se vznáší něco, co můžeme nadneseně pojmenovat prvkem nebezpečí. Jsou pro nás na internetu holt přitažlivější. Proč?

3. Jsou jako plátno

Kočky jsou, co se řeči těla a výrazu tváře týče, extrémně expresivní. Hloupé krátké video kočičí nesnáze, to je materiál, který přímo žebrá o to, aby byl sdílen na internet. Hojnosti videí ještě předchází tuny fotek. Čím více fotek, tím více materiálu pro meme. Jejich tajemné ksichtíky přímo křičí o to, abychom jim dali své vlastní myšlenky.

4. Psi jsou příliš čitelní

Pes projevuje každou svou emoci naplno. Poznáte, že má radost, cítí smutek nebo nepohodu - ať už kdykoliv něco dělá, dělá to proto, aby chytil vaši pozornost. Kočičí odměřenost, to je to, co nás už od pradávných věků fascinuje. Kdo kdy vlastnil kočku, ví, že je to až k zbláznění. Jak řekla jedna má věčná kočičí kamarádka: "Kočky občas něco provedou jen proto, že jim to přijde správné."

5. Protože jsou to malí zmetci

Vynucují si jídlo, blijou na koberec, drápou nábytek, ignorují nás nebo si naopak po svém vynucují lásku. Jsou to malé obludy, což uznávají i notoričtí milovníci koček. A to je možná důvod, proč jsou například LOLCats tak populární. Svým způsobem, i když jste opravdu milovníci koček, se sdílením fotek a jejich úpravami svému mazlovi mstíte. Hezkým, roztomilým, vtipným způsobem. Ale mstíte se. Za všechno to zlé, co vám ten chlupatý zázrak ve svém životě provedl.

6. Protože jsou sami se sebou extrémně spokojené

Ať už udělají cokoliv, jsou se vším naprosto v pořádku. Milujeme jejich aroganci. S tím se asi všichni ztotožníme.

Máte rádi kočičky? Tak to určitě budete chtít jednu micku, která je bezesporu nejbritštější kočkou světa nebo rovnou deset micin, které jsou slavné napříč celým internetem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu