10 fotek nejbritštější kočky na světě – G.cz
Vyhledávání

10 fotek nejbritštější kočky na světě

Zdroj: pinterest.com

Dokonce i mňouká s přízvukem.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 10.3.2015, 19:47

Jediná věc, kterou jste nevěděli o britské vládě? Má svého vlastního Šéfa Odchytu drobných škůdců. Představujeme vám kocoura Larryho.

Larry je bezpochyby ta nejbritštější kočka na celém ostrově. Na londýnské Downing Street 10, kde má premiér David Cameron sídlo, úřaduje už několik let. Vládní zmocněnec a chlupatý vykonavatel moci má za úkol vítání významných světových osobností...

...kontrolu bezpečnostních prvků...

...občasného šlofíka na asfaltce...

Nebo kontrolu zaměstnanců na pracovišti.

A měl by k tomu samozřejmě patřit i zmíněný odchyt myší. Ale v něm Larry očividně docela pohořel. Od jeho obsazení ve funkci roku 2011 mu prý trvalo celých šest měsíců, než vůbec vykonal svou první misi.

Navzdory tomu, jak mizerným lovcem se Šéf odchytu drobných škůdců ukázal, ho jeho národ zbožňuje a denně mu nejvěrnější fandové nosí pamlsky a drobné dárky.

Larry samozřejmě není první mickou ve své významné pozici. Úplně první číčou na Downing Street 10 byl Treasury Bill za vlády krále Jiřího V. Larry je tak pyšným chlupatým následovníkem téměř stoleté tradice.

Britský národ má prostě vzory, kterým může věřit.

A to je nejspíš vše, co jste dnes o britské vládě chtěli dozajista vědět.

Proč jsou kočky lepší než psi, to se můžete dočíst zde. A další vymňauknuté zajímavosti o vašich chlupatých kamarádech můžete najít zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu