6 důvodů, proč byste měli zahodit pyžámko – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč byste měli zahodit pyžámko

Pořiďte si silnější peřinu a spěte nazí. Má to totiž spoustu výhod.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 4.1.2018, 15:00

1. Lepší a hlubší spánek

Podle australské studie mají lidé, kteří špatně spí, vyšší tělesnou teplotu. Vědci přišli na to, že nespavost často vyřeší pokojová teplota 15 - 20 stupňů Celsia a žádné svršky. Zkuste to.

2. Lepší spalování

Věděli jste, že nahé tělo během spánku spálí víc kalorií než to oblečené? Je to logické, organismus vynakládá úsilí k tomu, aby se zahřálo. Dejte si klidně k večeři jednu bramboru navíc, ale pak zapomeňte na pyžamo.

3. Pomalejší stárnutí

Díky snížení teploty těla se do krve vyplavují hormony, které mají vliv na regeneraci organismu, mezi nimi je například melanin a růstový hormon. Když budete spát v pyžamu, budete dřív starší a tím pádem hnusnější!

4. Nižší riziko onemocnění cukrovkou

Kromě bílého tuku, který nám na břiše tvoří mišelínky, máme v těle i tuk hnědý. Jedná se o tuk prospěšný, který nás zahřívá a dokáže bojovat s obezitou i diabetem. Vědci z univerzity v Nottinghamu přišli na to, že právě spánek bez oblečení zvyšuje množství hnědého tuku a tak nás chrání před cukrovkou.

5. Nechte kůži dýchat

Tělo si sem tam potřebuje oddechnout od tlačení gumiček a dráždění nejrůznějšími materiály, které jsou často navíc prané v agresivních prostředcích. Lékaři doporučují nahé spaní i z hlediska intimní hygieny. Prostě to v noci nechávejte dýchat, předejdete tak nejen kožním onemocněním.

6. Zlepšení sexuálního života

Pokud žijete v páru a oba spíte nazí, nejlépe pod jednou peřinou, jste si prostě blíž, upevňujete váš vztah a jste vlastně neustále lehce na hraně. Vašemu organizmu také dělá dobře pocit "tělo na tělo", vyplavuje pak více endorfinů a vy se probouzíte zvesela.

A TADY máte 8 bizarních poruch spánku, kterými možná trpíte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články