fb pixel 6 důkazů, že všechno, co je super a parádní, je škodlivé a může nás to zničit – G.cz
Vyhledávání

6 důkazů, že všechno, co je super a parádní, je škodlivé a může nás to zničit

Zdroj: selfbalancingfood.com

Život je škodolibý prevít. Nabídne nám nějaké potěšení, abychom si to užili, ale zároveň nás toto potěšení může stát zdraví.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 11.5.2018, 08:08

To už je holt lidský úděl. Stát před rozhodnutím, jestli žít střídmě a zdravě, nic si neužít a nakonec zemřít pod koly autobusu, anebo jít takzvaně do plnejch, huntovat si tělo a zemřít předčasně.

Máte něco děsně moc rádi? Tak věřte, že to je stoprocentně škodlivé. Tak to totiž Bůh chtěl. Tak si to přál. Takhle nás pokoušet. Uvedeme několik příkladů.

1. Alkohol

Člověk se po něm příjemně motá. Veškeré starosti hodí za hlavu. Lépe se po něm balí holky. Cítíme se po něm více sebevědomě. Alkohol lidi spojuje. Alkohol je super.

No jo, ale bohužel je škodlivý. V průběhu pití alkoholu můžeme přecenit své síly, vyzvat na pěstní souboj toho stokilového gentlemana za barem v mikině Pitbull a nebo nedej bože zavolat své ex a udělat jí přes telefon nějakou scénu. Nehledě na to, že pokud to přeženeme, další ráno bývá dost kruté.

A to ještě není všechno. Ještě na nás číhá závislost na alkoholu, cirhóza jater a spousta dalších zdravotních komplikací. Je tohle fér?

2. Sex

Ovšem ten je hodně dobrej. Ten je děsně super. Nicméně i sex nám může uškodit. Máme tu pohlavní choroby nebo těhotenství. To jsou ty nejčastější vedlejší účinky sexu. Taková pohlavní choroba, ta vám do života moc nepřidá a těhotenství, to vám život obrátí úplně naruby.

Jsou tu i jiné efekty sexu. Jsou zaznamenány případy, kdy si ženatý muž užil sexu s milenkou a jakmile to zjistila manželka, rozvedla se a sebrala mu půlku majetku. Sex může mít negativní dopad na vaše finance.

3. Drogy

Jak jinak zažít pocity mimotělního života? Naprosto se odprostit od reality a žít si v úplně jiném světě. V jiné realitě.

No jo, ale drogy jsou špatné. Můžete si na nich vypěstovat závislost a pak se to s vámi už veze. Dluhy, ubytovna, krádeže, rodina vás opustí. No prostě krása. Nehledě na zdravotní rizika.

4. Kouření

Je to slast nasát tu ďáblovu tyčinku a mohutně vyfouknout obláček dýmu. Uvolňuje to. Zmírňuje napětí. Dodá vám to i určitou váhu. Budete sexy.

Bohužel však kouření není zdravé. Píšou to na krabičkách od cigaret. Dokonce i s obrázky.

5. Přežírání

Dát si gulášek s desíti a pak se ještě zakousnout do propečeného kolena. Před spaním slupnout jahodový dort a ráno si dát půl kila smažené slaniny. Úplné chuťové orgie. Proč? Proč je to škodlivé? To není fér. Přežírání a tučná jídla vedou nejen k obezitě, ale rovněž ke zdravotním problémům. To je děsně smutný svět tohle. Všechno, co je zdravé, je hnusné. Tak to chtěl Bůh. Bůh nás všechny vytrollil.

6. Válení se u televize a nic nedělání

Nemůžete se očividně celý den jenom válet na gauči, sledovat televizi a kynout. Kdyby se to dozvěděl váš lajfkouč, tak by vás zpráskal kabelem od rádia. Člověk si musí odepřít pohodlí. Život není o pohodlí. Život je o stresu a dělání toho, co nesnášíte.

Jděte si zaběhat, pak si skočte do fitka, k večeři si dejte slunečnicová semínka nebo listy javoru s kůrou z břízy. Nekuřte. Nepijte alkohol. Nemějte sex. Jedině tak budete zdraví. Život se nemá užívat. Život se má v poklidu dožít.

A tady máte šest důvodů, proč je lepší chlastat a kouřit, než žít zdravě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články