6 důkazů, že navzdory prvnímu dojmu rok 2017 pro Česko nebyl až tak hrozný – G.cz
Vyhledávání

6 důkazů, že navzdory prvnímu dojmu rok 2017 pro Česko nebyl až tak hrozný

Česko, zdá se, se topí v depresi a mizérii. Přesto rok 2017 nebyl až tak hrozný, objevilo se pár lidských majáků naděje.
Zdroj: koláž G.cz

Česká republika, zdá se, se v roce 2017 začala topit. Společenská ani politická situace nejsou zrovna v míru, a tak se zdá, že do nového roku vykročíme všichni v těžké depresi. Přesto je tu několik lidských majáků, co nám cestu uplynulými dvanácti měsíci přeci jen trochu prosvítily. Pojďme si je připomenout a načerpat tak trochu optimismu. Koho byste na seznam přidali vy?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 31.12.2017, 09:17

1. Statečná skautka Lála Myslíková

S puberťáky je to čím dál tím horší, to je fakt, proto každý náctiletý, co není úplný výrostek, vážně potěší. Letos to vyhrála teprve šestnáctiletá skautka Lucie Myslíková, přezdívaná Lála. Fotka, jak dívka během brněnského prvomájového průvodu stojí tváří v tvář holé hlavě, obletěla nejen naši republiku, ale i celý svět.

2. Studentský Oscar pro českou režisérku

Americká filmová akademie si české tvorby moc nevšímá a upřímně, v posledních letech se není moc čemu divit. Režisérka Marie Dvořáková to ale zlomila se snímkem Kdo je kdo v mykologii. Absolventka FAMU získala za počin studentského Oscara a je po Janu Svěrákovi teprve druhou tuzemskou držitelkou tohoto ocenění.

3. Horolezec Adam Ondra

Čeští sportovci jsou obecně šikovní, letos ale zabodoval hlavně horolezec Adam Ondra, který na skalách v norském Flatangeru jako první na světě vylezl cestu dosud nepřekonané obtížnosti 9c. Prostě borec.

4. Existence Miloslava Roznera

Díky poslanci SPD Miloslavu Roznerovi si český národ zvládá v tíživé politické situaci zachovat alespoň trochu zdravého rozumu a hlavně, smysl pro humor. V té mizérii bychom za něj měli být rádi.

5. Nejmladší český šachový velmistr vietnamského původu

Šestnáctiletý Thai Dai Van Nguyen je v aktuální náladě malým zázrakem. Nejen, že je naším nejmladším šachovým velmistrem, díky svému původu dokázal zavřít ústa všem xenofobním slušnočechům, alespoň na chvíli.

6. Kovy, spása youtuberů

Youtubering se už pár let těší oblibě. Zatímco za hranicemi se ti nejúspěšnější youtubeři snaží svým videím dávat alespoň trochu stylu, nápadu a přidané hodnoty, u nás to moc žhavé není. Zlatou výjimku z pravidla tvoří Karel Kovář alias Kovy, který dostal jedinečnou šanci vyzpovídat předsedu eurokomise Junckera a také se přiznal k homosexualitě.

A tady 10 "neznámých" hrdinek roku 2017.

Podobné články

Doporučujeme

Další články