10 situací roku 2017, ve kterých "obyčejné" ženy totálně zaválely a hnuly světem – G.cz
Vyhledávání

10 situací roku 2017, ve kterých "obyčejné" ženy totálně zaválely a hnuly světem

Jejich jména jste možná neslyšeli, co dokázaly ale vstoupí do dějin. Toto jsou nejvýznamnější ženy roku 2017.
Zdroj: koláž G.cz

Nevídáte je na plátnech kin nebo stránkách magazínů, pravděpodobně je ani neznáte jménem nebo pořádně nevíte, čím se živí, přesto jsou to hrdinky roku 2017. Uplynulých dvanáct měsíců se neslo hodně ve znamení girl power - a to je super. Tady je desítka zásadních momentů, ve kterých dámy dokázaly, že mají taky koule.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.12.2017, 13:00

1. Zvolení Danicy Roem

Danica Roem je americká novinářka a demokratka, která byla v červnu 2017 zvolena do virginské státní legislativy. Na tom by asi nebylo nic tak zvláštního, kdyby Danica nebyla historicky první otevřeně transgender osobou, které se do této pozice podařilo dostat.

2. Ženy, které promluvily o sexuálním násilí

Z kampaně MeToo se stala podivná fraška, ve které se hádají dvě strany, co s ní vlastně nemají nic společného. To úplně zastínilo "obyčejné" ženy, které se v jejím rámci nebály stoupnout si před kameru nebo zasednut za mikrofon či klávesnici a detailně popsat osobní zážitky; třeba s tím, jak je šéf na firemním večírku přitiskl ke zdi a pod pohrůžkou vyhazovu je osahával.

3. Fotoprojekt Noey Jansmy

Noe Jansma je dvacetiletá studentka, která skrze Instagram rozjela zajímavý projekt. S každým mužem, který na ni na ulici křikl něco nevhodného, zapískal či na ni vilně mlaskl, si vyfotila selfie. Tak dala troufalcům, co obtěžují ženy na ulici, konkrétní tvář.

4. Kvalifikace nigerijského ženského bobového týmu na zimní OH

Seun Adigun, Akuoma Omeoga a Ngozi Onwumere - to je ženský bobový tým z Nigérie, který se dokázal kvalifikovat na zimní olympijské hry 2018. Jedná se o historickou událost, neboť jsou to první sportovci z Afriky, kteří se této akce zúčastní. Cítíme ve vzduchu dámskou variaci na Kokosy na sněhu!

5. Účast Mikayly Holmgren v Miss

Blondýnka Mikayla Holmgren je tanečnicí a účastnicí Miss Minnesota. Jedná se o první missku s Downovým syndromem.

6. Kontrakt Shadii Bseiso s WWE

V pracovní době půvabná televizní moderátorka, jinak mistryně jiu-jitsu a drsná wrestlerka. Taková je Shadia Bseiso, první žena ze Středního východu, která podepsala kontrakt s WWE, největší wrestlingovou promotérskou společností na světě.

7. Statistiky místo tělesných mír na Miss Peru

O soutěžích krásy si myslíme své, když už ale musí probíhat, tak takhle: během listopadové soutěže Miss Peru dívky v krásných róbách místo vlastních tělesných mír uváděly statistiky související s nejen domácím násilím páchaném na ženách v jejich zemi.

8. Kojící Larissa Walters

Senátorka Larissa Walters je členkou australského parlamentu. Aby dokázala, že žena zvládá rodinu i kariéru, během proslovu před kolegy nakojila své teprve dvouměsíční dítě.

9. Rapperka Mona Haydar

Aktivistka a hudebnice americko-syrského původu Mona Haydar všem vyrazila dech, když zveřejnila rapovou skladbu o stigmatech spojených s nošením hidžábu. To všechno navíc zvládla těžce těhotná.

10. Halloweenský kostým Samanthy Donahue

Holky si fakt nemusí hrát jen s panenkami. Důkazem toho je devítiletá Samantha Donahue, která se na Halloween převlékla za krotitelku duchů. Protonovou pušku si navíc sama vyrobila a video z procesu se stalo virálním.

A tady 10 nejbohatších žen světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články