fb pixel 5 způsobů, jak zachránit svět – G.cz
Vyhledávání

5 způsobů, jak zachránit svět

Jeden by řekl, že svět spěje do záhuby a tento osud již nejde zvrátit. Civilizace pohltila nejen veškerou přírodu, ale pomalu sžírá i sama sebe.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.5.2018, 09:10

Myslíte, že už je pozdě a že už můžeme pouze čekat na trpký konec? Ba ne. Ještě stále můžeme něco změnit a nakopnout civilizaci k lepšímu. Každý může přispět svou troškou do mlýna.

1. Plastová víčka

Základní stavební kámen záchrany naší civilizace. Hlavně v posledních letech, kdy vláda vydává miliardy na davy uprchlíků, kteří souží naši vlast. Na naše nemocné bílé děti tím pádem peníze nejsou, a tak strádají.

Ještě, že existují plastová víčka. Místo toho, abyste nemocným dětem poslali například peníze, můžete sbírat plastová víčka. To je lepší. Z plastových víček posléze dětem organizátoři akce postaví například domeček pro panenky. Navíc, pokud sbíráte plastová víčka, jste víc než ti, kteří je nesbírají.

Pokud plastová víčka nesbíráte, nevadí. Stačí hořekovat a nadávat, jak se všechny prachy cpou uprchlíkům a my všichni musíme sbírat na naše bílé děti plastová víčka. To stačí. Nemocné děti nepotřebují vaše prachy. Ony potřebují plastová víčka.

2. Jez pouze syntetické potraviny

Maso je vražda. O tom není třeba diskutovat. Nicméně i taková zelenina má duši. O obilninách nemluvě. Navíc zemědělství ničí krajinu.

A co takový palmový olej? Ha? To je teď hodně diskutované téma. Jak se tedy stravovat, abychom neublížili naší planetě? Buď můžeme jíst lidi, anebo se živit chemicky upravenými potravinami nebo rovnou chemikáliemi. Podle hesla „žer arsen, zachráníš mloka“ dojdeme vstříc zdravé planetě.

3. Choď na demonstrace

Nebojte se toho. Jeden hlas možná není tak hlasitý, ale sborové výkřiky jsou již slyšet. Když máte pocit, že výfukové plyny moc smrdí, svolejte demonstraci proti výfukovým plynům.

Pamatujte, že i samotný jedinec toho zmůže dost. Není třeba davu. Pokud se vám něco nelíbí, tak se k tomu přivažte řetězem. V případě, že se vám nelíbí kácení lesů, přikurtujte se řetězem ke stromu. Pokácí sice všechny ostatní, ale ten, ke kterému jste přivázaní, ten bude růst.

4. Osvěta

Pomozte ostatním najít tu správnou cestu. V dnešní době sociálních sítí není nic jednoduššího. Zakládejte facebookové skupiny a zvěte do nich lidi. Neustále vkládejte na svůj profil statusy ohledně záchrany přírody a vyjmenujte pod tyto statusy všechny vaše známé, aby do nich byli zapojeni. Polemizujte, ptejte se nahlas a nebojte se ani statusů typu: „Kdy už se probudíme?“ nebo „Včera bylo už pozdě!“ či dokonce „Nebuďme lhostejní. Nebuďme ovčani!“

Sdílejte články levičáckých zarostlých vágusů na téma příroda a ochrana přírody. Dávejte autům za stěrače letáčky.

5. Třiďte odpad

Papír patří do papíru, sklo do skla a plasty do plastů. Pokud budeš třídit odpad, do dvaceti let zachráníš svět (vědecky dokázáno). Až budete vyhazovat do plastů plastové lahve, nesmíte zapomenout sundat z nich víčka a tyto doma uskladnit pro nemocné děti. Jedině tak se ten kruh uzavře.

A TADY se můžete podívat, kterak Greenpeace zničili světovou kulturní památku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články