5 zlých a krutých věcí, které se vám stanou vždycky, když někam spěcháte – G.cz
Vyhledávání

5 zlých a krutých věcí, které se vám stanou vždycky, když někam spěcháte

Jistě to znáte. Děsně někam spěcháte, když tu se najednou stane něco hrozně krutého, co vás zpomalí a vy jste díky tomu akorát víc ve stresu, že nestíháte.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.6.2018, 08:48

Je to takové pravidlo, že kdykoliv, když někam spěcháme, stane se některá (nebo všechny) z následujících věcí.

1. Autoškola

To je snad ještě horší než cyklisti. Vozidlo z autoškoly, kde za volantem s hrůzou v očích celý vystrašený uchazeč o řidičák zastavuje sto metrů před přechodem pro chodce a svou dechberoucí rychlost třiceti kilometrů v hodině tak postupně snižuje co deset metrů o tři kilometry v hodině.

Jasný, v autoškole jsme byli vyplesklí všichni, ale proč musíte jet za autoškolou, zrovna když spěcháte? Na vozidlo autoškoly nenarazíte, jak je rok dlouhej, ale když spěcháte, potí se před vámi za volantem zelenáč, který do křižovatky vjede, snad až mu narostou vousy anebo aspoň dostane písemně potvrzeno od ředitelství silnic a dálnic, že jiné vozidlo na křižovatce výhledově týden prostě nepojede.

Navíc ve městě se autoškola blbě předjíždí, takže vám nezbývá, než se pomalu sunout za ní.

2. Ztracené klíče

Už jste oblečení, obouváte si boty a chystáte se pryč. Najednou zjistíte, že na věšáčku nemáte klíče. Kde jsou? Pokaždé jsou na věšáčku, ale když spěcháte, tak tam najednou nejsou. Stres a panika vám taky moc nepomůžou, takže zuřivě prohledáváte byt. Díváte se i do vyloženě nesmyslů, protože přeci co kdyby ty klíče byly na dně rychlovarné konvice, že jo?

Po nekonečných minutách zuřivého prohledávání všeho možného, vztekání se a vzývání Satana je odevzdaně najdete v kapse u kalhot, které máte na sobě.

3. Někdo z přátel a rodiny zase otravuje

Jste na cestě z domu a spěcháte, když tu zvoní telefon a matka. Zabouchla si klíče od bytu nebo zapomněla koupit pomeranče. Prostě něco, co se musí neodkladně řešit. To je vždycky. A nemusí to být jen matka. Třeba váš kamarád píchnul a potřebuje, abyste ho odtáhli.

4. Upovídaná osoba

Už jste na cestě k autu, když tu vás zastaví soused a začne se s vámi vybavovat. Vy spěcháte, ale on vám nutně musí vylíčit, jak má podebranou patu a že ho v lékárně okradli o pět korun, protože to je svoloč.

Ostatně kdykoliv, když spěcháte, jsou lidé kolem vás až podezřele komunikativní. Oni jsou možná komunikativní vždycky, akorát když spěcháte, tak si toho všímáte, protože vás to otravuje a zdržuje.

5. Je 16. března 1939

Takový to, když musíte stihnout schůzku se svým zákazníkem u vás v krámu s káčami a jarmulkami, máte to jen tak tak, jste na cestě a najednou Adolf Hitler vyhlásí protektorát Čechy a Morava a vy si najednou musíte přišít Davidovu hvězdu a jet se vlakem narychlo podívat do Polska.

A TADY se můžete podívat na zápisky z deníčku instruktora v autoškole.

Podobné články

Doporučujeme

Další články