fb pixel 5 zajímavostí o kapele Linkin Park, které nám připomenou zesnulého zpěváka Chestera – G.cz
Vyhledávání

5 zajímavostí o kapele Linkin Park, které nám připomenou zesnulého zpěváka Chestera

Zdroj: profimedia.cz

Už je tomu rok, co z tohoto světa odešel základní kámen kapely Linkin Park, talentovaný zpěvák Chester Bennington. Linkin Park se povedlo prodat desítky milionů desek a vyprodat stovky koncertů po celém světě. Připomeňme si nyní alespoň několik zajímavostí, které by měl znát každý fanoušek „linkinů“.

Martin Miko
Martin Miko 20.7.2018, 09:36

1) Linkin Park nebyl prvním projektem členů kapely

Před formací Linkin Park založili tři kamarádi ze školy – Mike Shinoda, Rob Bourdon a Brad Delson – kapelu pod názvem Xero. Do kapely nabrali Joeho Hahna, Davea Farrella a Marka Wakefielda. S kapelou nahráli v improvizovaném studiu demo nahrávku. Wakefield a Farrel poté odešli a kapela Xero rekrutovala Chestera Benningtona, a tak vznikla kapela Hybrid Theory. Tento název však znáte jakožto přelomovou desku, kterou vydali už pod názvem Linkin Park v roce 2000.

2) Debutové desky se prodalo skoro 30 milionů

Málokdy se ve světě hudebního showbyznysu stává, že by debutové desky interpretů trhaly rekordy v prodejnosti. V případě Linkin Park tomu tak bylo. Po vydání desky Hybrid Theory odehrála kapela během jednoho roku neuvěřitelných 324 koncertů. Deska se navíc stala jedním z nejúspěšnějších alb v celém miléniu s prodejností téměř 30 milionů kusů. Za tuto desku navíc Linkin Park obdrželi cenu Grammy.

3) Obal desky Hybrid Theory vytvořil Mike Shinoda

Velký milovník rapu a jeden ze zakládajících členů kapely Mike Shinoda je vystudovaný umělec v odvětví grafického designu a ilustrace. Vytvořil několik desítek obrazů a měl za sebou celkem 3 výstavy. Navíc se rozhodl, že při tvorbě první desky ušetří za grafika, a tak obal desky navrhl sám. V roce 2008 navíc vytvořil limitovanou edici obuvi se skateboardingovou firmou DC.

4) Stále se nikdo neshodl ohledně toho, jaký hrají vlastně žánr

Ačkoliv je oficiálně kapela prezentována jako rocková, jedná se v podstatě o mix hned několika žánrů včetně rocku, rapu, metalu a elektronické hudby. Možná proto pravděpodobně slavila a slaví kapela Linkin Park úspěchy u fanoušků různých hudebních žánrů. Kapele svého času pomohla i spolupráce s americkým rapperem Jay-Z v roce 2004, čímž dokázali podchytit i fanoušky hip-hopu.

5) Zpěvák Chester se objevil hned v několika filmech

Zesnulý vokalista Linkin Park si zahrál malé role hned v několika populárních filmech. Po boku Jasona Stathama se objevil v obou dílech akčního filmu Zastav a nepřežiješ. V roce 2010 ztvárnil roli jedné z obětí v hororovém snímku Saw 3D.

A zde je 6 důvodů, proč jsou Kabáti dobrá kapela.

Podobné články

Doporučujeme

Další články