fb pixel 5 věcí, o kterých jste nevěděli, že je Bůh nesnáší – G.cz
Vyhledávání

5 věcí, o kterých jste nevěděli, že je Bůh nesnáší

Zdroj: wikimedia.org

Nemusíte být ani věřící, abyste věděli, že některé věci má Bůh raději než jiné. Když se k němu budete modlit, bude potěšen, když budete krást a vraždit, rozhodně z vás mít radost nebude. Existují i věci mimo zákazy stanovené v Desateru, které Bůh očividně nesnáší. Do některých byste to asi neřekli. Biblická kniha Leviticus nicméně hovoří zcela jasně.

Jan Palička
Jan Palička 9.6.2018, 10:35

1) Sovy

Sovy jakožto noční ptáci se většinou u lidí těší velké oblibě pro svůj poměrně roztomilý vzhled. O oblibě u Boha nicméně nemůže být řeč. Bůh sice nechal sovy nalodit na Noemovu archu, nicméně si řekl, že je nadále bude nesnášet. Důkaz nalezneme v jedenácté kapitole knihy Leviticus ve verších 13–19. Zde Bůh jednoznačně říká: „Toto jsou ptáci, jichž se budete štítit. Nesmějí se jíst, jsou opovrženíhodní: sova, sýček, výr, výreček, kulíšek, sovice sněžná.“ Pravdou je, že ve výčtu jsou i jiní ptáci, ale sova je zde výslovně jmenována šestkrát, což z ní činí rekordmana v Boží neoblibě.

2) Menstruace

Bůh sice stvořil ženy tak, že každý měsíc pravidelně po většinu svého života menstruují a krvácí, nicméně nezapomněl výslovně zmínit, že tento jejich atribut považuje za krajně odporný. 15. kapitola knihy Leviticus v 19. verši jednoznačně stanoví, že menstruující žena je považována za nečistou po dobu sedmi dní. Následuje výčet, který stanoví, že žena je tak nečistá, že víceméně vše, s čím přijde do kontaktu, je taky nečisté. „Všechno, na čem by ležela v období svého krvácení, bude nečisté, a všechno, na čem by seděla, bude nečisté. Každý, kdo by se dotkl jejího lůžka, vypere si šaty, omyje se vodou a bude nečistý až do večera. Každý, kdo by se dotkl jakéhokoli předmětu, na kterém seděla, vypere si šaty, omyje se vodou a bude nečistý až do večera. Jestliže se dotkne něčeho, co bylo na lůžku či na předmětu, na němž seděla, bude nečistý až do večera,“ stanoví Bible.

3) Kouzelníci

Máte rádi čarodějnickou ságu o Harrym Potterovi? Tak si raději zajděte ke zpovědi a odříkejte několikrát Otčenáš, aby na vás Bůh nebyl nahněván. Bůh totiž všelijaké kouzelníky, čaroděje a vědmy nesnáší a varuje před nimi v 31. verši 19. kapitoly knihy Leviticus. V závislosti na překladech varuje před vyvolávači mrtvých duší, věštci, kouzelníky nebo pohanskými mágy. Věřícím pak důrazně doporučuje neposkvrňovat se touto sortou lidí zabývajících se magií. Nemusíte tak ani chodit ke kartářce, beztak vás jen za drahé peníze obelže. Jedinou budoucností, která vás za toto poskvrnění se vědmou čeká, je věčné zatracení v plamenech pekelných. Dobře vám tak, Bůh vás předem varoval.

4) Tučné jídlo

Pakliže jde o tučné jídlo, Bůh je co do přístupu k němu asi jako ten nejotravnější doktor na dietologickém oddělení. Sedmá kapitola knihy Leviticus od verše 23 je horší než jakékoliv jiné varování před tím, že tučné jídlo škodí vašemu zdraví. Bůh zde instruuje Mojžíše, aby vzkázal ostatním následující: „Nebudete jíst žádný tuk z býka ani z ovce či kozy. Tuku zdechlého nebo rozsápaného zvířete se může užívat k různému účelu, ale jíst jej rozhodně nesmíte. Každý, kdo by jedl tuk z dobytčete, bude vyobcován ze svého lidu.“​​​​​​​ Tak to vidíte, žádné ucpané cévy a zvýšená hladina cholesterolu, ale rovnou vyobcování. Největším oblíbencem Boha pak nejspíš bude váš protivný synovec, který se při každé rodinné grilovačce ofrňuje, že bude jíst jen libové maso.

5) Postižení

Žít s postižením není žádný med. Člověk denně čelí mnoha problémům, které zdravý člověk ani nevnímá, a plnohodnotně se začlenit do společnosti tak bývá pro postižené složité, i když jim jejich okolí maximálně vychází vstříc. Kapitola 21. knihy Leviticus je od verše 17 jasným dokladem toho, že postižení jsou pro Boha lidmi druhé kategorie, kterým se zapovídá, aby vcházeli do chrámu Božího: „​​​​​​​Nepřiblíží se žádný muž s vadou, nikdo slepý nebo kulhavý nebo se znetvořenou tváří nebo s některým údem příliš dlouhým nebo kdo by měl zlomenou nohu nebo zlomenou ruku, nebo hrbatý nebo zakrnělý nebo se skvrnou na oku nebo postižený svrabem nebo lišejem nebo s rozdrcenými varlaty.“ Modlit se za uzdravení nemocných je tak zbytečné. Bůh chce, aby tito lidé byli nemocní, protože je očividně nemá rád a přeje jim jen to nejhorší.

Zde se podívejte, jaké by to bylo, kdyby Bůh kandidoval za Lidovce ve volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články