5 tipů na kvalitní letní sraní – G.cz
Vyhledávání

5 tipů na kvalitní letní sraní

Léto je o teple, přírodě a dovolených. Často tedy na nás přijde velká potřeba v době, kdy nejsme zrovna doma a nebo není poblíž žádný splachovací záchod.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 16.7.2016, 12:50

Letní defekace v přírodě v sobě skýtá poetiku a romantiku. Avšak nezkušení serou v přírodě špatně. I pokládání kabelu v přírodě by mělo mít nějakou tu kulturu a vy to můžete proměnit v příjemný zážitek. Máme pro vás několik tipů.

1. Lopatka

Malý přítel každého spořádaného defekátora. Vyměšování v přírodě by nemělo být o hulvátství sobeckosti a lemplovství. Volně lozená hovna na krajích lesů u rybníků či kempů nejsou tou nejlepší vizitkou dovolenkářů.

A přitom stačí si lopatkou vyhloubit menší jamku (velikost jamky závisí na tom, na jakou nálož se zrovna cítíte) a výsledný produkt lopatkou následně zahrabat.

Na trhu jsou k dostání i skládací lopatky, které můžete nosit v baťůžku či kapsičce.

2. Utírání

Ne vždy se zadaří a my zrovna máme při ruce papírové kapesníčky, či rovnou toaletní papír. Nicméně sama příroda nám poskytne řadu možností.

Vhodné utírací propriety – lopuch, list javoru či jiné dřeviny s listy adekvátní velikosti, leknín, mech.

Nevhodné utírací propriety –jehličí, dřeviny, drobná zvířata.

Zkušený zálesák ví, že lze použít i ponožky či část oblečení.

3. Výběr místa

Pro svůj čin si vybírejte místo odlehlé a kryté. Potřebu nevykonávejte poblíž pěšinky ani rovnou na pěšině. Pro pohodlné a komfortní sraní si vybírejte místo, odkud na vás nebude odnikud vidět. Pamatujte, že defekace v přírodě je intimní záležitost. Jste to jen vy a příroda.

4. Dovytření

Sebelepší lopuch nebo mech nevytře vaše pozadí do křišťálového čista. Po příchodu do civilizace se proto nezapomínejte dovytřít toaletním papírem nebo, pokud setrváte v přírodě delší dobu, zvolte příhodnou studánku na omytí.

Samozřejmě to není nutností. Jde jen o ten lepší pocit čistoty a bezpečí.

5. Pohodlí

Klasická poloha při defekaci v přírodě je v podřepu. Obzvlášť při delším výkonu může být tato poloha po čase nepohodlná. Netrénovaný jedince časem začne pociťovat bolesti v oblasti stehen.

Doporučujeme proto se po zadřepnutí jednou rukou chytit nějaké větve. Rozložíte tak síly a dáte odpočinout nohám.

Další možností je přisednout si na spadlý strom nebo se rovnou vydělat do vydlabaného pařezu.

A TADY máte 4 zajímavosti o taletním papíru, které vám změní život

Podobné články

Doporučujeme

Další články