5 tipů, kam vzít muže na nezapomenutelné rande – G.cz
Vyhledávání

5 tipů, kam vzít muže na nezapomenutelné rande

Chcete potěšit svého přítele a strávit s ním den, kdy si bude připadat jako v nebi? Čtěte:

Každý muž má nějakého koníčka (tím nemyslíme drogy nebo válení se na gauči) - připravte mu krásný den. Poradíme, kam ho vzít, když miluje:  

1. Vláčky - Království železnic

001067_05_013100 www.kralovstvi-zeleznic.cz Zajeďte do Prahy - ulice Stroupežnického 23, Smíchov. Zde se nachází Království železnic, největší modelové kolejiště s krajinou a městy, které představuje jednotlivé kraje České republiky. Má rozlohu více než jeden čtvereční kilometr a v detailech se zde můžete plácat celý den. Věrně zpracovaný vysílač Ještěd, autobusové nádraží Florenc, Pražský hrad, dělníci opravující silnici, Karlštejn, mraky vláčků, autíček i panáčků. Plus střídání dne a noci a možnost sledovat situaci přímo z mašinek díky minikamerám. Svého železničního milého odsud budete tahat za nohu po zemi a bude u toho moc brečet. 003468 www.kralovstvi-zeleznic.cz 004055 www.kralovstvi-zeleznic.cz 004063 www.kralovstvi-zeleznic.cz Vstupné pro dospělé stojí 200 Kč, studenti vstoupí za 130 Kč.  

2. Lego - Lego Muzeum

České Lego muzeum má pobočky v Praze (Národní třída) a v Kutné Hoře. Mezi stovkami exponátů se můžete procházet a navzájem si ukazovat, který domek, benzínku, koňský výběh nebo letadlo jste měli jako malí. V Praze stojí za návštěvu hlavně poslední patro, kde je speciální expozice věnovaná Hvězdným válkám - obří hvězda smrti a další vesmírná plavidla, postavená do posledního detailu. V muzeu najdete i obchod, takže nesmíte odejít, dokud příteli nekoupíte minimálně jednu stavebnici! Základní vstupné je 200 Kč, studenti to mají za 150 Kč.  

3. Počítačové hry - Arcade herna

201406 www.arcadehry.cz Pamatujete si maringotky plné automatů na pětikorunu? A jak to bylo k vzteku, když vám pětikačky došly? Herna Arcade je muzeum se vším všudy, věnované klasickým herním krabicím. Najdete ji ve vesnici Červený Újezd kousek za Prahou - stačí na zastávce metra Zličín sednout na bus 307 a za 25 minut jste na místě. 201422 www.arcadehry.cz Provozovatelé v čele s Janem Ornou shánějí slavné a unikátní mašiny po celém světě, dávají je do pucu a nechávají svým návštěvníkům na hraní. V současnosti jsou k dispozici stroje vyrobené od roku 1974 do roku 2001, které mají nastaveno neomezeně žetonů/pětikorun/continue kreditů. Což znamená, že můžete hru dohrát do konce, pokud vám od mačkání tlačítek, točení volantem na sesíťovaných závodních seslích nebo ze střílení pistolí na obrazovku neupadne ruka. Přímo v této dřevěné budově je k dispozici minibar s nápoji, pokud máte hlad, pár kroků směrem na jih je hrad Červený Újezd s krčmou a spoustou lahodných jídel. Celodenní vstupné stojí 150 Kč. 201426 www.arcadehry.cz 201414 www.arcadehry.cz  

4. Letadla - muzeum Kbely

IMG_1313 www.vhu.cz Vyražte do leteckého muzea Kbely, najdete tu neskutečnou sbírku historických letadel z období od první světové války až po L-39 Albatros. Když chcete svého leteckého přítele nadchnout, nastudujte si něco o stroji jménem Avia S-92. Pro případ nouze máme několik rychle stravitelných informací, zapamatujte si, že šlo o po válce a v Československu stavěný Messerschmitt 262 - na fotce zde: 91 www.vhu.cz A prohoďte, že byste chtěly tuto věc vidět v akci s kanonem BK 5 (Bordkanone 5), což bylo poloautomatické protitankové dělo ráže 50 mm, montované do velmi omezeného množství letadel - konkrétně Me 262 měla pouhé dva prototypy s označením A-1a/U4, které nebyly nikdy nasazeny v bojových misích. Informací je mnohem víc, ale ve chvíli, kdy prohodíte tyto kousky s klidnou tváří, váš kluk-muž-letec vás požádá o ruku. Vstup je mimochodem zdarma.  

5. Vaření - Gastroparty

219819_1692680601315_1070806_o Joho Kilianová, facebook Gastropárty Jídlo má rád každý, souhlas? A muži jsou soutěživí - také souhlas? Tak vytáhněte svého kuchaře na Gastroparty, amatérskou kuchařskou soutěž, která se koná ve zhruba šestitýdenních intervalech. Máte dané téma - venezuelská, španělská, italská, česká, jakákoliv kuchyně. Přijdete s uvařeným jídlem, kterému návštěvníci nebo konkurenti dají své hlasy, a pokud zvítězíte, volíte téma dalšího kola. Žádné gastrosnobství, pouze žranice, ochutnávání kreativity a umu ostatních. Nakonec součet lístků určí majitele trofeje - ceremoniální vařečky.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články