fb pixel 5 tipů, jak pomůžete někomu ze svého okolí zbavit se jeho zlozvyku – G.cz
Vyhledávání

5 tipů, jak pomůžete někomu ze svého okolí zbavit se jeho zlozvyku

Zlozvyky nejsou dobré. Zlozvyky jsou špatné. Lidé si své zlozvyky většinou uvědomují (nebo jsou na ně upozorněni), ale povětšinou (vyjma novoročního předsevzetí) s nimi nic nedělají.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 21.5.2018, 08:33

Ještě, že existuje spousta přemotivovaných přičinlivých blbečků, kteří se jen tak nenechají odbýt a kteří nemají nic lepšího na práci, než se pokusit zbavit lidi jejich zlozvyků – přestože tito o to nemají zájem.

1. Aby přestal kouřit

Zasloužit se o to, aby někdo přestal kouřit, to je poměrně vysoká meta. Jestliže kuřákovi seberete cigarety a oznámíte mu, že končí s kouřením, kuřák je z vás záhy zpět vymlátí.

Další cesta je přes hysterické scény. To pomáhá, pokud je kuřák zároveň váš partner. Prostě mu udělejte scénu, že buď cigarety, nebo vy. Jakmile si vybere cigarety, vystěhujte se a opět si najděte nějakého kuřáka, kterého napravíte.

Ještě lepší způsob je napsat mu na auto nebo na vchodové dveře nápis: „Kuřáku, smrdíš“. To jste totiž nastavili tomu nebožákovi to správné zrcadlo a dotyčný se v tu ránu nad sebou zamyslí a s kouřením přestane.

2. Aby si přestal kousat nehty

A tady pozor. Na to skutečně něco existuje. Respektive ne úplně na to, ale na něco podobného. Prodává se totiž přípravek pro malé děti, aby si necucaly prsty. Prostě jim prstíky namočíte do toho utrejchu, a pak když si dítě vrazí prst do pusy, tak ho záhy znechuceně opět vyndá, jelikož ta chuť je odporná.

Tím pádem přistupte před člověka, který si kouše nehty, obezřetně mu všechny prsty namočte v té tekutině, a máte vyhráno. Jakmile si dotyčný začne kousat nehty, natáhne mu a přestane. Pravděpodobně si ale půjde umýt ruce a ve své libůstce bude pokračovat. Tím se ale nenechte odradit. Nemusí pršet, hlavně že kape.

3. Aby si přestal prokřupávat klouby

Prokřupávání kloubů může někomu připadat odporné. Jestliže máte v okolí někoho, kdo na této kratochvíli frčí, čeká vás dlouhý boj, který nemusíte vyhrát. Vašim silným spojencem může být dezinformační kampaň, kdy prokřupávači podsunete informace, že křupání kloubů vede k artritidě, a dokonce i k rakovině. Nenechte se odbýt původním neúspěchem, kdy se vám dotyčný vysměje.

4. Mlaskání nebo srkání

V případě, že někdo ve vašem okolí (nedej bože přímo partner) při jídle srká nebo mlaská, musíte zasáhnout. To se nedá nic dělat. Prostě mu nedávejte najíst. Pokud nebude jíst, tak logicky nebude srkat ani mlaskat. Až umře hlady, tak si najděte nového partnera či někoho do vašeho okolí.

5. Nepatřičné chování na facebooku

Pokud někdo ve vašem okolí dává třikrát denně na facebook fotku toho, co právě jí, fotku své lásečky nebo neustále sdílí tragikomické články proti islámu z pochybných zdrojů, tak toho člověka zastřelte. Bude to lepší pro všechny.

A tady se můžete podívat na zlozvyky u žen, které zaručeně odradí každého muže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články