7 rapujících a zpívajících českých youtuberů, kteří měli radši zůstat u unboxingu slipů – G.cz
Vyhledávání

7 rapujících a zpívajících českých youtuberů, kteří měli radši zůstat u unboxingu slipů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je-li vám nad 18 let, pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli. Skrz YouTube vlivňují totiž hlavně vaše děti a mladší sourozence. Nejsou vtipní, talentovaní a ani přínosní pro tuto společnost. Přesto se dokáží uživit tím, že těm nejmenším vnutí něco, co nepotřebují, třeba merch s jejich typickou hláškou, kterou vítají své lobotomické fanoušky. Většinou se jedná o něco jako „Stříkej!“, „Husťárna“ nebo „Na pohodu“. A někteří z nich se dokonce pokouší zpívat nebo rapovat.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 17.5.2019, 08:26

Když youtuber zpívá

Mnoho youtuberů si bohužel myslí, že když dokážou natočit video, zbytek - a tím zbytkem myslíme zpěv a rap - bude v podstatě brnkačka, jejíž skutečnou (ne)kvalitu nikdo nezaznamená a nebude jí přikládat žádnou váhu. Opak je však pravdou. My to všechno slyšíme.

1. Freescoot

Rap je disciplína, která zahrnuje frázování, sdělení, rýmování a schopnost trefit se do rytmu. Kdybychom měli oznámkovat rapujícího youtubera Freescoota, dostal by ve všem za 5. Namátkou jsme si pustili jeho první a poslední song a mezi dvěma tracky, překvápko, nenastal žádný posun. Nejvíce zarážející jsou počty zhlédnutí, které v některých případech přesahují i milion a půl, což někdy nemá ani česká hip hopová elita. Pubertální rapperotuber Freescoot pravděpodobně nabyl dojmu, že díky komentujícím dětem je z něj rapper. Ale není.

2. Earth

Homosong Zlatokop má 8 milionů zhlédnutí, ale v poměru kvalita/výkon bychom to přirovnali ke sledování Dua Yamaha na MTV. Prostě opak házení perel sviním v čisté esenci. Největší bizár na téhle věci je, že bývalá Earthova přítelkyně Sweetie Market nahrála rapující odpověď s názvem Zlatokop(ka), která je asi o deset levelů výš než Earth. Markétiny rýmy typu: „Jak můžu bejt zlatokopka, když jsi neměl prachy? Pučovat si prachy od mámy na drogy umim taky,“ mluví za vše. Není nad to, když vaše bejvalka rapuje líp než vy.

3. Riad

Pod youtubovým kanálem IMIGRANTI najdete „rappera“ Riada. Odbarvený týpek s piercingem v nose si stopne čtyřkového golfa, pak si dá kebab, zapije to Spritem a u toho haleká před základní školou. Dost často nás fascinuje, co všechno si lidi na internetu jsou schopni pustit 150 000 krát za sebou.

4. Vadak

Když moc koukáte na videoklipy od Atmo Music a u toho posloucháte americké rappery s předponou Lil, vznikne z toho Vadak a jeho Love Potion. Textově to je na úrovni 5. třídy, ale s větší pravděpodobností se jedná o překlad nějakého amerického rappera. Marné pokusy navázat na jakousi emo vlnu, která v současnosti probíhá na hudební scéně, nefunguje. Dvanáctiletým lobotomům to však nevysvětlíte. Když jim před kamerou vyprávíte nesmysly pár let, a poté jim je odrapujete, je víc než jasné, že ocení obojí stejně.

5. Hendys

Hodně náročný kousek je Hendysův song o populární hře Fortnite. Při poslechu se budete chtít uškrtit nabíječkou na mobil nebo se pokusíte probodnout si krční tepnu propiskou. Hendys zpívá upraveným hlasem o tom, jak hraje svou oblíbenou hru. Ve skutečnosti jen vyjmenovává postavy a zbraně ze hry. Pe-klo!

6. The Moudrák

Další příklad youtuberského rapu, který bereme s rezervou, protože se jedná o vtip. Moudrákův debut se jmenuje Král stromů. Občas se u toho dokonce i zasmějete. Je vlastně škoda, že toho nevniká víc, protože vydat jeden song za rok je vážně málo.

7. FattyPillow

Vzhledem k tomu, že youtuber FattyPillow patří mezi nejvirálnější osobnosti v českém éteru, nemůžeme se divit, že jeho poslední rapové video vidělo během posledních dvou týdnů přes 700 tisíc lidí a singl Kontroverzní má dokonce 5,5 milionu zkouknutí. On však patří mezi výjimky, jelikož se rapu věnuje už několik let. Začínal pod jménem Tlustej Kárl a dokonce udělal singl s DJem Fattem z labelu Ty Nikdy.

A zde je 5 hudebních interpretů, kteří nás terorizují skrz rádiové vlny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články