fb pixel 5 hudebních interpretů, kteří nám ničí sluch skrz rádiové vlny – G.cz
Vyhledávání

5 hudebních interpretů, kteří nám ničí sluch skrz rádiové vlny

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Českou popovou scénu ovládají v podstatě jen dva elementy. Je to zasloužilý socialistický umělec Karel Gott a tak trochu samostatně stojí Michal David. A nakonec je to jakási mladá vlna poloyoutuberských nýmandů, jejichž pochybná kariéra stojí na ještě pochybnějších základech. Ale kdo to odnáší a trpí? My.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 4.8.2019, 11:33

1. Slza

Spojte člověka, co umí na něco hrát s člověkem, kterého znají všechny děti a puberťáci v Česku díky youtuberingu, a máte napůl vyhráno. K tomu si zaplaťte schopného producenta, co vyrobí pořádnou rádiovku, a máte nejhranější song v komerčních rádiích. Vůbec nevadí, že to zní jako přes kopírák a nerozeznáte to od ostatních kapel. Lidi to chtějí. Hrací čas na festivalech však musí být mezi odpolední svačinou a večerníčkem, jinak budete mít pod pódiem o polovinu publika míň.

2. Mirai

Je to v podstatě totéž co Slza, akorát to pochází z Frýdku-Místku, což je místo, odkud pravidělně vycházejí ty nejhorší komentáře v diskuzích na Novinkách. I kdybyste byli hluší, nepřeslechli byste jejich vlezlou píseň „Když nemůžeš, tak přidej“, která svého času byla snad všude. Kapela zaujala dokonce i Richarda Krajča, což znamená, že se jedná o záruku kvality.

3. Sebastian

Jestli jste holka, je vám třeba 12 a chcete s kámoškama zažít bezva pařbu, správnou volbou je jít na dětský den nebo městskou slavnost, kde hraje Sebastian. Tento novodobý Martin Kocián by si zasloužil korunu za nejvíc klišé texty od dob skupiny Holki. Texty „A ty víš, že sníš po kousku mojí duše, jako šíp vystřelím z kuše“ nebo „Jsme jako polety v letu a neznáme větu, že nejdou ty cíle do poslední chvíle“ mluví za vše.

4. Marek Ztracený

Sice je mu 37 let, ale jeho cílovka je na rádiu Blaník a v oblibě ho mají především důchodkyně. Není divu, že byl v minulosti přezdíván Přemek Podlaha českého popu, který se vyžívá v brnkání na kytaru na seniorských čajích o páté. Jeho umělecké jméno Ztracený mu sedí jako pr*el na hrnec. Jako Miroslav Slodičák z Železné Rudy by pravděpodobně takovou kariéru neudělal.

5. Poetika

Jedná se o instantní rakovinu pro vaše sluchové ústrojí. BESIP zároveň nedoporučuje pouštět si tuto hudbu na dálnici, jelikož způsobuje dopravní nehody. Ačkoliv se kapela Poetika vydává za rap, je to popík z Vysočiny, který běžný posluchač hip hopu ocení maximálně tak při zácpě. Stručně by se kapela dala definovat jako ATMO music revival.

A zde je galerie vtipů ku příležitosti oslav mezinárodního dne proti Mekáči.

Podobné články

Doporučujeme

Další články