fb pixel 5 rad, jak být single a v rámci možností spokojená – G.cz
Vyhledávání

5 rad, jak být single a v rámci možností spokojená

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 11.3.2014, 15:07

„Neboj, on se někdo objeví," říkají zadané kamarádky s rádoby přesvědčivým pohledem uhýbajícím směrem k nápojovému lístku. „Dyť i ta Petra si někoho našla a to byla pět let sama! A ve třiceti najednou bum a teď čeká druhý dítě!" Říkat kamarádce, že tohle prohlášení mechanicky zopakovala za poslední týden už potřetí, je stejně zbytečné, jako jí vysvětlovat, že podobné generické chlácholivé kecy posílají vaše emocionální rozpoložení do stejných míst, ve kterých skončily všechny vaše vztahy. Všechny osvícené rádoby psycholožky v lesklých magazínech, co ještě před měsícem dělaly v té samé redakci asistentku, v horším případě neexistují a fotografie jejich rozesmátého zenově vyrovnaného úsměvu pochází z ilustračních fotek fotobanky, radí: „Buďte šťastná sama se sebou a pak teprve můžete být šťastná s někým dalším!" Takže vy se zuby nehty snažíte se nerozbrečet na akci plné zamilovaných párů, nechovat se jako kráva a neodcházet pryč, a snažíte si namluvit, že je fakt super sedět doma sama a koukat na Sex ve městě. Nikdo vás u toho nikdo neruší a v noci nikdo nebude chrápat a ráno nikdo nebude zabírat koupelnu.. jenže ve skutečnosti tohle všechno strašně chcete. A víte, co je nejhorší? Že čím větší vztek a nasrání na současnou situaci v sobě budete chovat, tím to bude víc ubíjející. Málokdo má to štěstí, lehkomyslnost, přelétavost, vnitřní klid a drogy na to, aby si prostě řekl, teď budu sám a pak třeba jednou nebudu. Takže jak to ve zdraví přežít, pokud jste normální lidská bytost a chcete alespoň nějakou dobu souložit s týmž člověkem, se kterým chodíte na večeře, a ten člověk prostě teď není?  

1. Nedělejte z každého muže objekt

Věc, kterou má tendenci dělat každá. Nezadaná žena nespokojená se svým stavem přirozeně lační po vztahu. A bohužel je to z ní hodně cítit. Nejen z toho, jakým způsobem komunikuje, ale také z toho, že KAŽDÉHO muže, se kterým se baví, ať už je to barman, chlápek, co si půjčil židli od stolu, nebo recepční ve firmě, automaticky v hlavě rozebírá jako potenciálního partnera. Každý chlap je objekt a každého by brala. Stává se pak, že se nesmyslně z jakési zoufalosti nebo znouzectnosti zamiluje do někoho, na koho by se ve vyrovnaném stavu ani nepodívala. Nepřemýšlejte o každém chlapovi, co projde kolem, jako o partnerovi. Muži jsou sice natvrdlí, ale tohle z vás cítí na sto honů. Proč chtít holku, co jim odkýve všechno, co v tu chvíli navrhnou?  

2. Nic od nikoho neočekávejte

Jasně, je to jako říct vzepřete se přirozeným principům fungování ženského mozku, ale alespoň zčásti je třeba to udělat. Prostě a jednoduše, pokud vás chlap vezme ven, zkuste si hned od začátku nepředstavovat, jak budou vypadat vaše děti, jak se budete podepisovat jeho příjmením a co za vzorek bude na svatebním porcelánu. Jestli jdete na rande, užijte si prima večer a nic dalšího nečekejte. Ušetříte si zklamání a vašemu protějšku nebudou chodit podivné polouražené rádoby netrapné smsky o tom, že jste fakt úplně v pohodě. Nic nečekejte a nechte se překvapit.  

3. Nedělejte typické věci

Klasická představa nezadané holky je nešťastná Bridget Jonesová v pyžamu na gauči vypadající jako opuchlé chodidlo. Typická představa nezadané holky je brečící troska s kýblem zmrzliny u romantického filmu. Popřípadě vyžilá padesátnice, které páskové boty, co stály stejně jako její poslední seance na plastice, přeřezávají žilnaté nohy, a která se při balení zajíčků v baru snaží zakrývat první inkontinenční skvrny. Nebuďte typická opuštěná holka. Pokud se budete do takových situací dobrovolně stavět a dostávat, vnitřně se tak skutečně začnete cítit.  

4. Nedělejte ze sebe chudinku

Jen proto, že momentálně není nikdo, s kým byste se mohla hádat o mytí nádobí a venčení psa, nejste opuštěná chudinka. Tak ji ze sebe nedělejte. Vyřvat se kamarádce na rameni je super a občas to potřebujou i ty, co hází každou hodinu na Facebook zamilovanou fotku s Tomáškem, protože světe div se, i Tomáškovi smrdí nohy a leze s nima do čistý postele. Nejhorší jsou ale ublíženecké chvilky třeba na party plné lidí, kdy se jakoby naštvete, jste smutná a čekáte, že vás někdo přijde utěšovat. A on nikdo nepřijde. Chudinky jsou mužům odporné.  

5. Rekapitulujte

Využijte ten volný čas bez vztahu, kterým nyní disponujete, k tomu, abyste si pěkně shrnula všechny průsery z minulosti. Co všechno bylo na těch chlapech špatně, co vás štvalo nejvíc a co vás nejvíc bavilo. Pěkně si to postupně sumírujte v hlavě, abyste věděla, co od toho příštího vyžadovat a za co ho poslat někam. To je totiž přesně ten princip lidských vztahů – ty minulé vás posunou k budoucím a vy se vyvarujete chyb. Až vám bude smutno, vzpomeňte si, jak vám stejně smutno bylo občas i ve vztahu. Ten není zárukou štěstí. A vůbec, vždyť vy si brzy někoho najdete...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články