5 problémů, které řeší řidiči kabrioletů – G.cz
Vyhledávání

5 problémů, které řeší řidiči kabrioletů

Modré nebe nad hlavou má při jízdě autem nádech dekadence a přebytku. Ale jsou tu i dost zásadní problémy, které vám docvaknou, až když si kabriolet pořídíte.

1. Dlouhé vlasy

tumblr_m72vj4goTZ1qcn1hxo1_1280 myfourexes.com Asi si pamatujete scénu z Bridget Jonesové, kdy má hlavní představitelka po jízdě na hlavě chaotické afro. Vězte, že když jedete v kabrioletu rychleji a máte dlouhé vlasy, bičují vás do očních bulev díky toku vzduchu přes čelní sklo a následným turbulencím, které směřují proti směru jízdy.  

2. Nadávání

4864hy giphy.com "Tak jeď ty kreténe!" Nevinná věta, kterou v autě s pevnou střechou řeknete desetkrát za den. Ale v kabrioletu ji adresát slyší a občas se přijde zeptat, jestli slyšel správně...  

3. Déšť

654giphy giphy.com Kabriolet (většinou) nemá střechu - to určitě víte. Pokud jedete, padající kapky jsou odraženy čelním sklem, takže jste suší, pokud udržujete dostatečnou rychlost. Když zastavíte, máte z kabria necky. Většina modernějších kabrioletů naštěstí umí stáhnout svou elektricky ovládanou střechu během plus mínus dvaceti sekund. Lépe jsou na tom prastaré kabriolety s ručně ovládanou střechou, stačí dupnout na brzdu, natáhnout ruku a máte ji nad hlavou během jedné sekundy.  

4. Hudba

ady giphy.com Pokud si rádi pouštíte například znělku ze Superstar 2009, Phila Collinse nebo společensky problematický Orlík, vězte, že váš hudební výběr bude znám širokému okolí, pokud tedy jedete bez střechy. Rada od expertů - jedno sluchátko do ucha vás uchrání od potupy i lynčování.  

5. Bezpečnost

i078452 imcdb.org Většina moderních kabrioletů má vystřelovací trubkové oblouky, který elektronický mozek auta odpálí ve chvíli, kdy nazná, že jste v pytli a jdete přes střechu. Ale u těch starších? Hodíte to na boudu, čelní sklo se sklopí a vy jste na placku. Proto je v nabídce hromada rámů, které se připevňují přímo na základní konstrukci auta z vysokopevnostní oceli. A i tak vám hrozí nebezpečí. Pokud se několikrát převrátíte, dokážete udržet ruce uvnitř auta tak, aby vám je kombinace odstředivé síly a srážek s terénem nerozlámala na kusy?
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články