5 případů, ve kterých musíme být za každou cenu politicky korektní neboli "bez koulí" – G.cz
Vyhledávání

5 případů, ve kterých musíme být za každou cenu politicky korektní neboli "bez koulí"

Ačkoliv jsme národ Švejka, Wericha a podobně a tím pádem v sobě máme satiru tak nějak zakořeněnou, moderní doba tomuto nešvaru nepřeje. Respektive přeje, ale je potřeba si dávat pozor, abychom někoho neurazili. O tom přeci satira je. Nikoho neurazit.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.10.2015, 15:00

Vztahovačných a přehnaně útlocitných lidí jsou dneska plné internety a na tyto je potřeba brát ohledy. Mravokárci v záloze čekají na svou příležitost.

Samozřejmě že internety jsou taktéž plné vandráků, buranů, nácků a podobných tupých bytostí, kteří si s nějakou korektností vůbec hlavu nelámou a v záplavě vulgárních příspěvků se zapnutých CAPSLOCKEM a gramatickou chybou v každém druhém písmeně, šíří svou absolutní malost napříč sítí.

Nicméně i o něco normálnější člověk si musí dát bacha, co napíše, aby nepohoršil zbylé normálnější jedince (myšleno kohokoliv jiného než je diskutér na serveru novinky.cz).

1. Cikáni

Obecně stereotyp cikána, který nepracuje, krade a bere dávky na svých padesát dětí, k nekorektnímu humoru přímo svádí. Dneska se nosí říkat jim Romové, ačkoliv označení „cikáni“ je staletími zažité a mimo jiné už Josef Lada psal ve své knížce, jak cikáni ukradli kocoura Mikeše.

Odpůrci stereotypu o cikánech jistě přispěchají s tím, že ne všichni cikáni jsou takoví. No, tak jistě. Mnozí cikáni vedou jistě stejné životy jako drtivá většina gadžů, nicméně většina z nich se ještě neetablovala do dnešního světa. Toto by jim ale neměl mít nikdo za zlé. Je to jejich věc, jak žijí. Nicméně právě proto by mělo být zcela přirozené a normální, dělat si z nich srandu. A pořádnou nekorektní srandu.

2. Genderové stereotypy

Napsat něco ve smyslu, že žena patří ke sporáku, to je v době ženské emancipace takřka sebevražda. I když je to tak nějak historicky dáno, žena patří přeci do vesmíru, do čela státu a nebo do vědecké laboratoře.

Ženy rodí děti, jelikož muži to neumí a děti jsou jaksi potřeba, aby mohla lidská rasa pokračovat. To je jasné každému. Říci ženě, ať jde raději rodit děti, by proto nemělo být nic pohoršujícího. Ale ono je. Takže z toho se sranda taktéž nedělá.

3. Náboženství

Věřit v Boha, jehož existenci doposud nikdo neprokázal, je právo každého jedince. Ačkoliv samotná existence Boha je něco tak absurdního, že to k humorným narážkám přímo svádí, věřící lidé jsou na svou víru příliš hákliví. Patrně si neuvědomují skutečnost, že celý koncept náboženství stojí na tom, že před x tisíci lety proběhla tato konverzace:

Pračlověk A – „Hele, jak to, že z nebe padá voda?“

Pračlověk B – „No jo. Ty vole, to fakt nevím. To asi tam nahoře někdo je a brečí.“

Pračlověk A – „Myslíš jo? No asi to tak bude, protože jiný vysvětlení není. To bude asi ten samej, kterej každý ráno vytáhne zpoza obzoru tu žlutou věc, která svítí a hřeje.“

Pračlověk B – „Jo to bude on. Budeme mu říkat Bůh a budeme ho uctívat.“

4. Vegetariáni

Lidé, kteří nejedí maso, jsou uvědomělí ochránci světa, kteří pečují o své tělo a jsou tak nějak lepší než masožravci. Už z principu věci. Navíc, kdo nežere maso, nemá smysl pro humor, takže kolem této komunity je lepší raději chodit po špičkách.

5. Lidé, kteří neuznávají očkování

Ačkoliv středověk již dávno skončil, existuje celá řada lidí, kteří odmítají klasickou medicínu. Z nějakého důvodu se domnívají, že veškeré léky jsou tlačeny farmaceutickými lobby, na což mají samozřejmě děsnou spoustu důkazů ve formě odkazů od podobných lidí. Podle hesla „co je na internetu, je pravda“ si jedou ten svůj jazzíček a žijí si svůj alternativní život. Žerou bylinky, když mají rakovinu, položí si na čelo měsíční kámen a když jejich děti, které nejsou očkované, nechtějí pustit do školky, dělají kolem toho děsný rozruch.

To je přesně ten typ, ze kterých se nedá nedělat legrace. Přímo si o to koledují. Ale oni tu legraci nějak nechápou a jsou popudliví. Jakmile se do nich opřete, okamžitě vás zahltí odkazy na články pochybných nezávislých průzkumů, které potvrzují jejich domněnky. Za to zahlcení odkazy ale ta sranda opravdu nestojí.

A TADY se můžete podívat na 23 důvodů, proč jsou Romové lepší lidé než Češi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články