5 politiků, které by měl do Česka pozvat Miloš Zeman

Obrázek uživatele Dirk Diggler
18.11.2014, 18:00
Prezident k nám zatím pozval Vladimíra Putina. Kdo ještě chybí?
    Když byl Miloš Zeman malý kluk, vyrůstal bez mužského vzoru. Rodiče se mu v jeho dvou letech rozvedli a s otcem se nestýkal. Absence mužského vzoru člověka často poznamenává i v dospělosti. Snad proto českého prezidenta přitahují silné osobnosti. Třeba ruský prezident Vladimír Putin, agresívní politik, který se chová jako fašistoidní diktátor. Zeman teď toho odporného chlapa zve na návštěvu Česka, a to přesto, že Putinova vojska napadla Ukrajinu. Možná má Zeman mozek už natolik poznamenaný alkoholem, že se mentálně vrací do dětství. "Táto! Táto!" volá plačtivě na nočních procházkách chodbami Pražského Hradu. Historie neuznává žádná "kdyby", ale občas je zajímavé si s alternativními historiemi pohrávat v hlavě. Pohrajme si tedy s představami, že se Miloš Zeman narodil o pár desítek let dříve:  

1. Rok 1918

car a zeman Představiteli rodícího se československého státu není Masaryk, Kramář ani Štefánik, ale Miloš Zeman. Po odtržení českých zemí od Rakouska-Uherska zavrhne myšlenku na vytvoření republiky a nadchne se pro monarchii. Jaký panovnický rod ale posadit na český trůn? Habsburkové jsou ze hry, stará česká šlechta taky (byla totiž loajální k nenáviděným Habsburkům), němečtí panovníci nepřicházejí v úvahu… Ale co ruští Romanovci? Rusofil Zeman hned píše telegram caru Mikulášovi (předpokládejme, že ho v alternativní historii bolševici nezastřelí) a připravuje jeho slavnostní korunovaci ve Svatovítské katedrále. (Tohle není přehnaná historická fikce – Karel Kramář o tom v roce 1918 opravdu uvažoval. Neuskutečnilo se to sice, ale Zeman by to určitě dotáhnul do konce. A Rusáky bychom tu měli nakvartýrované mnohem dřív než od května 1945 a od srpna 1968…)  

2. Konec 30. let

hitler a zeman Prezidentem není Edvard Beneš, ale Miloš Zeman. Na "přátelskou návštěvu" Prahy pozve Adolfa Hitlera a žádá ho, aby se Československo stalo součástí Německa. Sudety Zeman Hitlerovi věnuje jako "dáreček".  

3. Srpen 1968

breznev a zeman Prezidentem není Ludvík Svoboda, ale Miloš Zeman. Když vidí, jak v Československu "řádí kontrarevoluce", sedne a napíše dopis Leonidu Brežněvovi. Prosí ho, aby Sovětský svaz pomohl zachránit socialismus "všemi prostředky". Za pár dnů jsou v Praze sovětské tanky. (Zvací dopis Brežněvovi poslali vlastizrádci Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak).  

4. Leden 2015

Milos Zeman by Herbert Slavik Abú Miloš ibn Zeman (Foto: Herbert Slavík) Prezident Miloš Zeman zve do Prahy vůdce Islámského státu, samozvaného chalífu abú Bakra al-Bagdádího. Před jeho příjezdem se objednává na urologii, kde se nechá obřezat, aby se mohl nechat přejmenovat na “abú Miloš ibn Zeman”. Na Hradě pak al-Bagdádímu předává klíče od českých korunovačních klenotů a slibuje nechat Svatovítský chrám přestavět na mešitu. Zároveň Zeman zvláštním zákonem v Česku zakazuje pod trestem smrti požívání alkoholu a vepřového masa a nařizuje povinné modlení k Alláhovi a zahalování žen.  

5. Leden 2016

kim a zeman Islamisté jsou poraženi spojenými vojsky EU a USA, ale Miloš Zeman díky své obratné rétorice a podpoře 54,8 % českých voličů zůstává u moci. Do Prahy zve severokorejského diktátora Kim Čong-una, podle jeho vzoru nařizuje vznik zemědělských komun a do českého veřejného života zavádí ideologii čučche. Samozřejmě ale až poté, co si nechal zpět přišít uříznutou předkožku a přeoperovat oči na severokorejsky šikmé.    

Komentáře

Doporučeno pro vás