fb pixel
Vyhledávání

5 podzimních trumfů od Microsoftu, nad kterými se vyplatí přemýšlet

Windows 10 získá do konce roku cenné spojence v podobě výkonných mobilů, tabletů a notebooků přímo od svého stvořitele - Microsoftu. Už tedy žádné experimenty, firma tentokrát útočí hrubou silou. Co nám vlastně pod stromeček nabízí?

Václav Rybář
Václav Rybář 7.10.2015, 13:31

1. Surface Pro 4: Pět milionů pixelů

Nejtenčí a nejvýkonnější tablet na trhu, který by prý mohl být ještě tenčí, jenže to už by se do něj nevešel plnohodnotný USB 3.0 port. Displej s úhlopříčkou 12,3 palce má rozlišení 2736 x 1824 pixelů (opravdu je to celkem plus mínus pět milionů pixelů), uvnitř se skrývají rychlé ‚íčkové‘ procesory šesté generace a úložiště až 1 TB, které lze dále rozšířit pomocí slotu na SD karty. Co bylo cílem? Vyrobit rychlejší zařízení než Apple, jehož nový ‚přerostlý‘ iPad Surface Pro ostatně Microsoft trochu napodobil. Dokonce zavedl i stylus, jemuž nově přidělal aktivní druhou část (tam, kde je na obyčejné tužce většinou guma). Samozřejmostí je dokovací stanice nebo klávesnice se čtečkou prstů. Cenově začíná Surface Pro 4 na 899 dolarech a chlubí se výdrží 9 hodin při plné zátěži. Tak snad se s touhle novou generací konečně začne prodávat i u nás.

2. Surface Book: Nejvýkonnější třináctipalcový notebook světa

I tady je patrný útok na Apple. První notebook z produkce Microsoftu si nebere servítky. Třináctipalcový displej o rozlišení 3000 x 2000 pixelů, nejnovější a nejvýkonnější i5 a i7 procesory, 8 nebo 16GB RAM a SSD úložiště až do kapacity 1TB. I Surface Book má stylus a plně dotekový displej. Jeho účel je jasný - dá se totiž jedním tahem odejmout, čím získáte parádní tablet o úhlopříčce 13,5". Za tu nejlepší specifikaci si ale hodně připlatíte, vrcholná verze bude stát až 2699 dolarů.

3. Lumia XL: Počítač v kapse

Nové high-end mobily s Windows 10 si neberou servítky. Lumia 950 a 950 XL přicházejí s 3GB RAM, 20 megapixelovou kamerou a USB-C portem. Menší z telefonů má úhlopříčku 5,2" a procesor Snapdragon 808, XL verze má 5,7" úhlopříčku a ještě rychlejší Snapdragon 810. Největší peckou je ovšem funkce Continuum. Se speciálním dockem totiž snadno propojíte Lumie s televizí nebo monitorem. A k USB v dokovací stanici připojíte klávesnici. A máte plnohodnotné PC s operačním systémem Windows 10, webovým prohlížečem, Office a všemi dalšími programy, které potřebujete. Tohle je konečně něco nového, co jsme zatím u konkurence neviděli. Opravdový a výkonný počítač v kapse.

4. Microsoft Band: Další chytrý náramek

I fitness náramky už Microsoft umí. Band už je několikátou generací, a tentokrát za 250 dolarů přináší hned jedenáct senzorů, které vám spočítají rychlost, tlak, kalorie, UV záření a dokonce spotřebovaný kyslík. GPS už snad ani nemusíme zmiňovat, mnohem zajímavější je onen využitý kyslík, což má přímo spojitost s vaší fyzičkou. Není divu, že Microsoft zdůrazňoval především fitness funkce, i když toho náramek se zabudovanou asistentkou Cortanou umí mnohem víc.

5. Hololens: Virtuální světy ve vašem obýváku

Holografická legrace od Microsoftu vypadá úchvatně, jenomže je to jedna z těch věcí, kterých se na Vánoce nedočkáte. Štěstí budou mít zkraje příštího roku jen developeři, kteří si pořídí speciální kit na vývoj nových her a aplikací. Vyjde je to na požehnané 3000 dolarů. Prezentace schopností hardwaru, na střílečce Project X-Ray, ale vypadá velmi slibně.

Chcete vědět, co dalšího je "in"? Přečtěte si o žhavých gadgetech z berlínského veletrhu IFA.

Podobné články

Doporučujeme

Další články