5 podivných alergií, kterými trpí poměrně dost lidí – G.cz
Vyhledávání

5 podivných alergií, kterými trpí poměrně dost lidí

Jste alergičtí na prach? Pyl? Včelí píchnutí? Nezoufejte. Jsou debilnější alergie. Třeba tyhle.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 19.5.2014, 10:00

1. Alergie na počítač

Ano, i tahle existuje. Může být způsobená elektromagnetickou hypersenzitivitou, to znamená, že je postižený málo odolný vůči záření z počítače. Nebo také nemusí snášet chemikálii zvanou tryfenyl fosfát, která se nachází na monitorech a v dalších částech počítače. Lidé trpící tímto onemocněním vedou plnohodnotnější život než my všichni ostatní.  

2. Alergie na cvičení

Tou trpí celá redakce. Plus dalších 992 lidí na tomhle světě. Je to docela nebezpečná věc, protože člověk při alergické reakci může upadnout do anafylaktického šoku a taky zemřít. Nejde o to, že by někdo omdlíval při pohledu na rotoped. Jde o kombinaci faktorů. Třeba že si dáte oříšky a jdete cvičit. Potravinový alergen postiženému člověku nic něudělá, ale v kombinaci se cvičením mu způsobí hotové peklo. Potíže s dýchání, zvracení, mdloby... funny-Snoopy-morning-allergic  

3. Alergie na zimu

Říká vám něco syndrom FCAS? Je to zkratka Familial Cold Autoinflammatory Syndrome. Tělo tedy extrémně reaguje na zimu tím, že vyloučí více histaminu, než je potřeba. To se na vás projeví vyrážkou, svěděním, červenáním a otoky. Studená sprcha vám může způsobit i smrt.  

4. Alergie na polibky

Dokážete si představit svůj život bez líbání? My taky ne. Ale jsou na tomhle světě tací, kteří si jednou provždy musí pusinky odpustit. To proto, že jejich formy potravinových alergií jsou tak těžké, že riskují svůj život každým kontaktem s cizími ústy, potažmo zbytky potravin, které se v cizích ústech nacházejí.  

5. Alergie na vibrace

Ale to je nemilé, že, dámy? Pro takto postiženého člověka je problematické nejen používání erotických hraček, ale třeba i obyčejná jízda autem nebo sekání trávy. Tělo si vibrace mylně interpretuje jako útok na tělo. V lehčích případech dochází k virážce, u těch těžších jde opět o život.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články