fb pixel 5 oblíbených písní, které by mohly nahradit českou národní hymnu – G.cz
Vyhledávání

5 oblíbených písní, které by mohly nahradit českou národní hymnu

Proč měnit něco osvědčeného, co tu je s námi téměř 185 let, jako je naše národní hymna, a navíc za statisíce korun? Mimo to je naše země plná krásných písní, které náš národ definují mnohem trefněji. Takovýchto songů máme plný zpěvník, proto bychom si měli připomenout ty nejzásadnější z nich.

Martin Miko
Martin Miko 3.4.2018, 08:36

1. Kabát – Pohoda

Pohoda je dlouhodobě jedna z nejhranějších písní v českém éteru. Češi znají slova této skladby lépe než slova hymny. Navíc je pro mnohé z nich mnohem srozumitelnější. Nemusíte být zrovna Pavarotti, abyste ji dokázal zazpívat. Text písně popisuje malebný život lidí na vesnici, který je plný přírody, hospod a opileckých rvaček.

2. Alkehol – Nonstop

Geniální tah chlapců kapely Alkehol spočívá v tom, že si vypůjčili melodii od kolotočáře Michala Davida a předělali ji do hospodského rocku. Píseň je samozřejmě jen a jen o alkoholu, takže trojkombinace kolotočů, hospodského rocku a chlastu pro nás znamená, že se jedná o vážného adepta na novou českou hymnu, kterou si budeme hrdě zpívat minimálně příštích 200 let.

3. Aleš Brichta – Nechte vlajky vlát

Oblíbená fotbalová hymna populárního jednookého krále mezi slepými nám dodávala dlouhá léta hrdost při popíjení piva a pojídání klobásy na fotbalových tribunách. Stejně, jako je krabicové víno vhodné ke smaženému sýru a hranolkám, by píseň Nechte vlajky vlát byla rozhodně vhodná jako naše nová hymna.

4. Kryštof – Obchodník s deštěm

Textům Richarda Krajča stejně nikdo z jeho posluchačů nerozumí podobně jako textu naší hymny, proto bude v podstatě jedno, jestli se novou hymnou stane některá z písniček od Kryštofa. Hlavní je, že se jedná o zamotané fráze, které znějí pro prostý lid inteligentně. Krajčo for Josef Kajetán Tyl!

5. Harlej – Pověste ho vejš

Oblíbená píseň mnohých internetových diskutérů i některých demonstrantů by se rozhodně mohla stát naší příští hymnou. Češi často a rádi přejí provaz v podstatě všem, kteří se v naší společnosti alespoň trochu vymykají. Je jedno, jestli se jedná o muslimy, židy, anarchisty, křesťany, ateisty, politiky, úředníky, sluníčkáře, podnikatele, miliardáře, nezaměstnané a další skupiny lidí, kteří svobodně žijí mezi námi.

A zde je 6 nejznámějších popových krádeží českých socialistických interpretů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články