5 neuvěřitelně bláznivých zločinů, které jejich pachatelům vyšly

Obrázek uživatele Jan Palička
08.2.2018, 16:02

Pro spáchání dokonalého zločinu musí být člověk génius. Občas ale stačí i to být co největší blázen a celou trestnou činnost naplánovat tak šíleně, že nikdo nebude chtít uvěřit tomu, že se něco takového skutečně může stát. Následující pětice zločinců by mohla kralovat pomyslnému žebříčku kriminalistického bizáru.

1) Velká alobalová loupež

Na počátku předloňského roku se dvojice Brazilců rozhodla, že společně vykradou banku. Problém byl ten, že zavřenou pobočku hlídala termočidla, která při detekování teploty lidského těla spustí alarm. Aby jejich těla nevyzařovala žádné teplo, inspirovali se zloději u grilovaných kuřat a celí se obalili od hlavy až k patě alobalem. Světe div se, vyšlo to. Když policisté prohlíželi záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých dvojice alobalových mužíčků vykrádá banku a čidla mlčí, nevěděli, jestli se smát, nebo plakat.

2) Loupežné přepadení s komparzem

Muž v americkém státu Washington zvolil netradiční strategii loupežného přepadení. Na internet umístil inzerát, v němž sliboval každému, kdo v přesný čas dorazí před banku v modrých džínách, modrém tričku, dýchací roušce, slunečních brýlích a kšiltovce, 30 dolarů. Na místě se tak sešlo 20 lidí, včetně stejně oděného pachatele, který nastříkal pepřový sprej do očí řidiči dodávky převážející peníze, ukradl pytel se 100 tisíci dolarů a doslova splynul s davem a utekl. Dotaz na svědky, zda neviděli muže odpovídajícího popisu, ztroskotal na tom, že každý jich viděl hned několik.

3) Mexický drogový kanón

Hranice mezi Spojenými státy a Mexikem je ostře střežena nejen kvůli ilegálním migrantům, ale i kvůli pašerákům drog. Drogové kartely proto přicházejí s čím dál tím bláznivějšími metodami, jak ilegální zboží dostávat do Ameriky. Tím asi nejšílenějším bylo střílení balíků plných marihuany nebo kokainu přes hraniční zeď z děla. Nejprve dealeři používali malé ruční kanóny na střílení triček během sportovních akcí. Problém byl ale jejich malý dostřel. Nic co by nevyřešilo větší dělo. Největším zabaveným dělem byla obrovská trubka natlakovaná motorem z auta, která střílela několikakilové balíky drog na vzdálenost několika stovek metrů.

4) Vysavač na peníze

Skupinka zlodějů ve Francii se rozhodla vzít si na paškál obchodní řetězec Monoprix ve své rodné Francii. Zjistili totiž, že všechny pobočky na konci směny dávají dohromady peníze tak, že každý pokladní vyprázdní svou pokladnu, peníze vloží do plastové kapsle a tu pak pošle potrubní poštou do místnosti s trezorem. Kreativní zlodějíčci objížděli jednotlivé obchody, nabourali se do potrubního systému a obyčejným vysavačem měnili směr proudění vzduchu, takže peníze putovaly ne do trezoru, ale do jejich kapes. Nejen že to fungovalo, ale v několika obchodech se jim takto úhrnem podařilo vysát přes půl milionu euro.

5) Falešný padák

Výskok z letadla s falešným padákem je košilatou zápletkou mnoha animovaných grotesek. Že se něco takového nemůže stát ve skutečnosti? To byste se divili. Belgická parašutistka Elsa Van Dorenová se zamilovala do jednoho z členů svého parašutistického oddílu Marcela Somerse. Problém ale byl, že v oddílu byla i jeho manželka Babs. Asi už tušíte, jak se Babs zbavila své sokyně v lásce. V šatně jí přeřízla lanko od padáku, pak celá trojice společně vyskočila ze tří kilometrů, drželi se při seskoku za ruce jako správný milostný trojúhelník a když se rozdělili, aby otevřeli padáky, Else Van Dorenové poškozený padák jen vyletěl z batohu a ona tak spadla na zem a zemřela. Konec dobrý, všechno dobré.

Tady se pak můžete podívat na drsná tetování ruských kriminálníků.


Komentáře