5 nejzbytečnějších novoročních předsevzetí, která stejně nedodržíte

Obrázek uživatele Martin Miko
03.1.2018, 08:01

Je tu začátek ledna a lidé opět sami sobě lžou. Předsevzetí patří mezi naše každoroční zlozvyky, o kterých mluvíme zhruba první dva týdny na začátku roku, a poté od nich postupně ustupujeme. Dle některých statistik si novoroční předsevzetí dává až třetina Čechů, kteří touží napravit své celoroční prohřešky a zlepšit svou karmu. Stejně je to většinou k ničemu, takže se smiřte s tím, že zůstanete tlustí, chudí a nesvalnatí kuřáci. Zde je 5 nejtrapnějších novoročních předsevzetí, kterými pravidelně Češi otravují své okolí.

1) Budu cvičit

Jedna z neotrlejších lednových frází, které zná každý trenér z fitness centra. „Od ledna začínám cvičit. Koupil jsem si permici a do léta budu mít pekáč buchet,“ varuje své okolí už od dob Vánoc klasický budoucí kulturista, který při jedení tuny salátu a řízků nadšeně vypráví, že příští rok u toho stolu bude sedět jiný člověk. Druhého ledna nabíhá do fitnessu se spoustou doplňků v krevním oběhu a pevnou vírou ve svou rostoucí svalovou hmotu, která se na konci měsíce vytratí.

2) Zhubnu

Kontrast hojného prosince, který nám poskytuje vánoční večírky, sváteční hody a spoustu oslav v rámci konce roku, versus leden, který v rámci předsevzetí znamená výzvu stát se štíhlým, nedává moc smysl. Není nad to přeskočit z tunové diety na krabičkovou, a to nejlépe se staženým PDF od výživového poradce za trojku. Co takhle nežrat nesmysly, nepřejídat se a občas se hejbat? To dává víc smysl.

3) Přestanu kouřit a pít

Prosinec vždy graduje a okolí nás vždy nutí k tomu kouřit a pít, co hrdlo a plíce ráčí. Na začátku roku si tyto zlozvyky odřeknete, jenže pak přijde plesová sezóna, což znamená další smršť akcí s tombolou, šílenými plesovými kapelami a retro diskžokeji. Tyto eventy nelze přežít bez alkoholu, takže zkrátka musíte pít. Kuřáci při pití alkoholu vždycky poleví a cigaretu si nakonec zapálí.

4) Konečně si najdu někoho normálního

Klasický příběh lidí, kteří věří, že jakmile začne být leden následujícího roku, tak se něco v jejich životech zásadně změní. Většinou tomu tak samozřejmě není a týká se to i vztahů. Stejně nikoho normálního nepotkáte, a když jo, tak to stejně nakonec poděláte. Nakonec zestárnete a budete se muset spokojit s hloupou a zlou ošklivkou, která zůstala jediná volná. Anebo se do toho opřete a ukážete světu, že nejste taková nula, za jakou vás vaše okolí včetně vašich rodičů má.

5) Přestanu utrácet

Ono stejně není, co utrácet, když jste většinu výplaty utratili za Vánoce a Silvestr, proto je celkem snadné se uskromnit v lednu, tedy než dorazí výplata. Pak už opět začíná koloběh výdajů, které jsou obvykle spojené s dalšími předsevzetími, takže si kupujete oblečení a suplementy do fitka, zvete na rande dívky svých snů, nakupujete drahou zeleninu, protože je leden a všude si kupujete nealko, které je dražší než pivo.

Stojí vám to vůbec za to? Zde je pro změnu 14 novoročních předsevzetí rodiče na mateřské dovolené.


Komentáře