fb pixel 5 největších zločinů proti lidskosti, které zrežíroval Zdeněk Troška – G.cz
Vyhledávání

5 největších zločinů proti lidskosti, které zrežíroval Zdeněk Troška

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Dnes uběhlo 36 let od první klapky Troškovy série Slunce, seno... Tento kučeravý režisér z jihočeských Hoštic u Volyně má pravděpodobně stejný počet fanoušků jako hejtrů. Je totiž až příliš lidový a do jeho tvorby pravidelně zasahuje maminka Růženka, což je na jeho filmech znát téměř v každé scéně. I přesto patří mezi nejúspěšnější české filmové režiséry a jeho snímky patří k těm nejnavštěvovanějším u nás...

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 19.7.2019, 08:43

1. Natočil trilogii filmů z céčkových trapnovtipů

Zatímco v USA mají trilogii Pána prstenů, tak my v Čechách máme díky Zdeňku Troškovi dokonce dvě trilogie. Jedna je založená na tom, že někdo sesmolil scénář z nejtrapnějších českých rádoby vtípků a druhá česká trilogie je založena na českém buranství. Obě tyto trilogie patří samozřejmě mezi nejnavštěvovanější české filmy. Trilogie Kameňák zároveň patří mezi nejhůře hodnocené snímky na filmovém portálu Csfd.cz.

2. Zničil dobrou pověst Jihočeského kraje

Vzhledem k tomu, že si poměrně často jako lokalitu k natáčení svých filmů vybírá jižní Čechy, tak se mu poměrně zdatně povedlo zničit malebný pohled zbytku republiky na Jihočeský kraj. Všichni si totiž od té doby myslí, že lidé, kteří pochází z jižních Čech, jsou primitivní vidláci a lidé s hrozným smyslem pro humor.

3. Pomohl přivést Pomejeho na mizinu

Pomeje neměl zrovna z pekla štěstí, když dal na starost scénář a režii filmu Andělská tvář Zdeňku Troškovi. I díky němu totiž byl Pomeje chudý jak kostelní myš. Andělská tvář byl totiž totální propadák a ještě navíc poměrně předražený propadák, který prodělal desítky milionů. Sám Troška však snímek považuje za svou „nejlepší filmařinu“. Jirka už je samozřejmě v nebi, kam mu chodí pozdravy a poděkování za to, že dal český dabing Jean-Claude Van Dammovi.

4. Děsí seniory na vesnicích svou talk-show

Když není do čeho píchnout, tak se Zdeněk Troška zabaví i jinak než natáčením filmů. Kromě režírování dalšího českého nešvaru, tj. muzikálů, se věnuje i své talk-show, která nese název „Úsměvy Zdeňka Trošky“. Vše spočívá v tom, že přijede na vesnici, kde vyprodá kulturák a pak všem nadšeně vypráví o zážitcích z natáčení Kameňáku a Slunce, seno,.... .

5. Za své hříchy dostal vyznamenání

Principy Zdeňka Trošky fungují na podobné bázi jako Miloš Zeman. Čím horší věci udělají a čím hůř se na veřejnosti zachovají, tím více mají fanoušků a příznivců, resp. diváků a voličů. Oni dva si navíc společně notují. Nemůžeme se tedy divit, že v předminulém roce dostal Troška od Miloše Zemana české státní vyznamenání v podobě medaile Za zásluhy. Pravděpodobně za přínos české lidové kinematografii.

A zde je 9 zajímavostí o zesnulém Jiřím Pomejem, kterého jsme měli rádi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články