fb pixel 5 nejčastějších důvodů k závisti – G.cz
Vyhledávání

5 nejčastějších důvodů k závisti

Lidé jsou závistiví nepřející prevíti. Skutečnost, že někdo má něco, co já nemám, je frustrující a dohání jednoho k nepříčetnosti.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.3.2016, 10:50

Nemá cenu říkat: „Starej se o sebe“, protože závist je silnější.

1. Soused má zelenější trávník

Pokaždé, když se podíváte k sousedovi, jeho trávník je krásně zelený, bez plevelu a neustále výstavně posekán. Pocit zášti je umocněn o to víc, když vy bydlíte v paneláku a sousedovu vilu sledujete pokaždé, když si jdete do mezipatra zapálit cigaretu na balkoně, protože vy žádný nemáte.

Ostatně závidět sousedům, to je takový folklor. Máte je totiž na očích, takže můžete krásně vidět všechno, co oni mají a vy ne.

2. Kolega má hezčí ženu

Muži si ženy závidí odjakživa. I když má dotyčný doma celkem ucházející kus, vždycky se najde někdo, jehož žena je mladší, hezčí, má lepší kozy a nemá knírek.

Nejhorší je, pokud kolega s hezčí ženou je od pohledu odporný ztroskotanec. To pak jednoho napadne, jak je to možné. Kde je spravedlnost?

3. Milada má lepší pleť

Pro ženy máme vyhrazen celý jeden bod, neboť ty si mezi sebou závidí úplně všechno. Je to jejich podstata. Traduje se, že to byla žena, která vynalezla závist. Další ženy jí pak záviděly to, že něco vynalezla.

Nedávné průzkumy uvedly, že ženy mohou být spolu pohromadě v jedné skupině maximálně dvě hodiny. Je to dostatečná doba na to, aby si jedna druhou prohlédla, srovnala si v hlavě, proč je ta dotyčná děsná kráva, a zapamatovala si, co všechno jí má závidět a naopak, co u ní pomluvit, až si skočí na záchod.

Pokud jsou ženy spolu v jedné skupině déle než dvě hodiny, hrozí lokální šarvátky, mávání pěstičkami, hysterické výstupy a tahání za vlasy.

4. To cizí dítě je chytřejší než to moje

Zatímco ten váš malý debílek sedí na pískovišti a žere písek, stejně starý chlapec sedí na lavičce a luští sudoku anebo komponuje vážnou hudbu.

Tady je potřeba říci, že dítě jako takové se nezávidí. Rodiče mají své potomky rádi. Závidí se ta jedna konkrétní vlastnost.

5. Bývalý spolužák má víc peněz než já

„Já tady dřu každý den ve fabrice u pásu a támhle Karel, se kterým jsem seděl na základce, dělá manažera v bance a každý rok si jezdí na Kanáry. Jak já k tomu přijdu? To je nespravedlnost. Ten Karel, to je ale hajzl.“

Peníze a úspěch se neodpouští. Karel sice na rozdíl od dotyčného závistivce po základce šel dál studovat a po promoci začal dělat v bance za přepážkou, kde se časem vypracoval, ale to nikoho nezajímá. Důležité je, co je teď. Teď je Karel zazobaný, takže je to prevít.

A TADY se můžete podívat na čtyřicet stupňů závisti mezi ženami.

Podobné články

Doporučujeme

Další články