5 míst v Londýně, odkud máte město jako na dlani – G.cz
Vyhledávání

5 míst v Londýně, odkud máte město jako na dlani

Při první návštěvě Londýna se určitě vyplatí řídit se bedekry, při těch dalších už byste měli prozkoumávat metropoli na Temži sami. Máme pro vás několik tipů, které byste měli do svých toulek zařadit. Už  kvůli ojedinělým výhledům.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 19.3.2014, 18:44

1. Madison Roof Bar - www.madisonlondon.net

madisonroofbar-alexloves.com http://alexloves.com Hned vedle Katedrály Sv. Pavla vyrostlo poměrně nedávno obchodní centrum "One New Change". Krom toho, že tu má své (pekelně drahé) řeznictví Jamie Oliver, najdete na střeše centra velmi příjemný bar s výhledem prakticky na celé centrum Londýna. A co je ještě lepší, hned vedle baru je i obří terasa, kde se můžete jen tak courat a kochat výhledy, aniž byste u toho museli srkat předražené koktejly. Sv. Pavla máte jako na dlani, přes řeku koukáte na galerii Tate Modern a o kus dál po proudu Temže se tyčí The Shard, nejvyšší budova v EU.  

2. Vista Bar, The Trafalgar Hotel London - www.thetrafalgar.com

vistaroofgarden-esdmagazine.com http://esdmagazine.com Střešní bar hotelu Trafalgar najdete (překvapivě) v rohu Trafalgarského náměstí. Nejprve budete sice muse ukecat uvaděčku v přízemí, ale pokud se tváříte dostatečně suverénně, nahoru vás pustí a ani vás to nebude nic stát. A co uvidíte? Trafalgar Square máte jako na dlani, včetně Národní galerie, Nelsonova sloupu nebo dvou kašen. Na další strany pak vidíte střechy plné britských vlajek okolo sídla britského premiéra v Downing Street 10 a v dálce za nimi i Westminsterské opatství a proslulý Big Ben.  

3. Paramount - www.paramount.uk.net

paramount-thelondontraveller.com http://thelondontraveller.com Na místě, kde se z Oxford Street stává New Oxford Street, stojí osamělá vysoká budova s názvem Centre Point. Nenechte se zmást tím, že zvenku vypadá staře, ošuntěle a nepoužívaně, v jejích posledních dvou patrech totiž vesele funguje restaurant Paramount. Jsou tu proslulí svým "čajem o páté", což není jen hrnek čaje, ale k tomu i různé pochutiny, ale hlavně ten výhled! Restaurace sídlí v předposledním patře 117 metrové budovy a vy se tak u jídla či pití můžete kochat až neuvěřitelnými výhledy. Lidské mravenčení na Oxford Street se najednou zdá komické a vzdálené, jen kousek opodál se mezi novými mrakodrapy schovává proslulá "Okurka", vidíte i obří kolo "London Eye" a všudypřítomný Shard. Pro pocit správného dobyvatele si můžete po schodech zajít ještě o patro výše, kde je malý bar a okolo oken po všech čtyřech stranách budovy rozstrkaná křesla, kde můžete vegetovat.  

4. Tate Modern - www.tate.org.uk

tate-johndeedesign.blogspot.com http://johndeedesign.blogspot.com Ok, o Tate Modern vám poví každý průvodce. Ale! Až si prohlédnete všechny zajímavé expozice, vyplatí se zajít do posledního patra, kde je malá útulná kavárna. Tady si můžete sednout na barové židle u obřích oken, skrz které je krásně vidět nejen na Millenium Bridge přes Temži, ale i na Katedrálu Sv. Pavla a další pamětihodnosti v okolí. Perfektní relax!  

5. The Shard - www.the-shard.com

shard-daytripfinder.co.uk http://daytripfinder.co.uk V nových průvodcích už Shard najdete a i kdyby ne, tak ho prostě nemůžete minout. Na to je moc velký. Pokud se vám nechce přímo na vyhlídkovou plošinu ve 244 metrech nad zemí, doporučujeme se uchýlit do jedné ze tří luxusních resturací Aquashard, Oblix, či Hutong. Za lidovku to sice není, ale pokud chcete třeba ohromit svou partnerku či  partnera, místa to jsou více než vhodná. A výhledy stojí také za to!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články