5 kapel, kvůli kterým byste měli jet na festival Rock for People 2018 – G.cz
Vyhledávání

5 kapel, kvůli kterým byste měli jet na festival Rock for People 2018

A je to tu zas! Jeden z největších a nejstarších českých multižánrových festivalů v České republice Rock for People se chystá na již 24. ročník svátku kvalitní muziky, který se už od roku 2007 koná ve Festivalparku v Hradci Králové. Takže byste si měli v kalendáři zakroužkovat 4. až 6. července 2018 a těšit se na postupně se rozkrývající seznam vystupujících interpretů. Prozatimní výčet letošních hostů totiž vypadá vícenež zajímavě. Zde je 5 interpretů, kvůli kterým byste na Rokáč letos rozhodně měli vyrazit.

Martin Miko
Martin Miko 14.3.2018, 14:25

1) Rodriguez

Americký folkrockový hudebník mexického původu Sixto Rodriguez disponuje silným životním příběhem, podle kterého byl v roce 2012 natočen Oscarový snímek Pátrání po Sugar Manovi, díky kterému se stal hudebník světovou celebritou. Jeho kariéra však začala už v 60. letech, když hrál v klubech v Detroitu, kde si ho po čase všimli vlivní hudební producenti, kteří mu předpovídali kariéru srovnatelnou s Bobem Dylanem. Tato vize se však nenaplnila a z Rodrigueze se po dvou vydaných deskách stal stavební dělník. Jeho hudba se však šířila světem, což on sám netušil.

2) The Kooks

Tahle britská indie rocková partička už festival Rock for People navštívila v roce 2012. Název kapely pochází z písničky Kooks z desky Hunky Dory od Davida Bowieho. Kapela vznikla v roce 2004, za sebou má 4 studiová alba a jednu „bestoffku“ z loňského roku. V Praze jste je mohli zahlédnout loni v listopadu, kde jim předskakovali Lake Malawi.

3) The Prodigy

Legendární The Prodigy patří mezi evergreeny festivalu. Na Rock for People vystupovali už dvakrát a pokaždé to byla show se vším všudy. Spolu s Chemical Brothers a Fatboy Slimem patří mezi nejzásadnější elektronické kapely 90. let, které se věnovali tzv. big beatu (nepleťte si to s českým bigbítem). Stačí vyjmenovat hity jako Omen, Breathe, Firestarter, Voodoo People nebo Smack my bitch up! a každému se hned vybaví nezapomenutá atmosféra při koncertě The Prodigy.

4) Killason

Rap moc často nebývá doménou festivalu Rock for People, proto se naše bystré oko zaměřil na francouzského mladíka KillASona, který pochází v Paříže. Sami organizátoři festivalu RFP ho popisují jako francouzský uragán s nespoutanou energií, extravagantní nápaditostí a originalitou. KillASon není jen rapper, ale i producent a tanečník. Díky tomu, že rapuje v angličtině, se mu daří se postupně prosazovat i v USA a Velké Británii.

5) Ho99o9

Po dvou letech se do Festivalparku vracejí tito záhrobní vyvolávači démonů a oživlých mrtvol, kteří si říkají Ho99o9 (čteme jako Horror). Kapela vznikla v roce 2014 v New Jersey a je složená ze dvou členů – TheOMG a Eaddy. Žánrově by se kapela dala definovat jako alternativní hip hop s prvky hardcore punku a horrorcore.

A zde je 6 festivalů, které bychom měli v roce 2018 rozhodně navštívit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články