5 interpretů, kvůli kterým byste měli jet na Hip Hop Kemp – G.cz
Vyhledávání

5 interpretů, kvůli kterým byste měli jet na Hip Hop Kemp

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tradiční svátek hip hopové kultury se odehraje už po sedmnácté ve Festival parku v Hradci Králové. Hip Hop Kemp 2018 odstartuje 23. srpna a svůj program odkrývá postupně, takže o spoustě interpretech stále nemáme ani tušení. Každopádně už nyní je jasné, že festival letos chystá překvapit neokoukanými jmény a budoucími hvězdami. Před pěti lety se zde objevil například Kendrick Lamar a před dvěma lety zase Anderson Paak. Obě jména jsou v současnosti na špici světové hudební scény. Čím překvapí Hip Hop Kemp letos? Zde je 5 jmen, kvůli kterým jet i v roce 2018 na tento svátek rapu.

Martin Miko
Martin Miko 20.4.2018, 15:38

1. SuicideBoys

Talentované rapperské duo SuicideBoys vzniklo v roce 2014 v New Orleans a tvoří ho Scott Arceneaux Jr. (Scrim) spolu s Aristosem Pertrouem (Ruby Da Cherry). V Česku se objeví letos poprvé. Do povědomí fanoušků se dostali především díky videoklipu ke skladbě Paris, která má na Youtube téměř 50 milionů zhlédnutí.

2. Joyner Lucas

29letý rapper Joyner Lucas je pod labelem Atlantic Record, který zastupuje například i Bruno Marse, Skrillexe nebo Wiz Khalifu. K rapu se prý dostal díky poslechu Eminema, Nase a Method Mana a svou kariéru započal před 11 lety, tedy v době, kdy mu bylo 18 let. Ačkoliv za sebou nemá ani studiovou desku, tak se mu už podařilo vydat 4 mixtape. Dle slov organizátorů festivalu bude jeho vystoupení vrcholem celé akce.

3. Illa J

Kdybyste to náhodou nevěděli, tak Illa J je mladším bratrem kultovního producenta J Dilly z kapely Slum Village. Jak je vidět, tak jablko nepadlo daleko od stromu a mladší Illa se kromě hudební produkce věnuje rovněž rapu a zpěvu. Ve svých 31 letech má za sebou tři studiová alba. Je i poměrně zdatným hudebníkem a kromě zpěvu a rapu se nebojí posadit se za bicí nebo vzít do ruky basovou kytaru.

4. Bill Saber

Ačkoliv na první pohled vypadá Bill Saber jako beránek boží, tak jeho muzika zní poměrně temně až pekelně. Paradoxně navíc pochází z města Buffalo. Jeho image se samozřejmě odráží i v jeho muzice a především textech, které jsou stejně temné jako produkce, do které rapuje. Vycházející undergroundová hvězda Bill Saber je velmi příjemným překvapením v line-upu festivalu.

5. Hilltop Hoods

Australská rapová partička Hilltop Hoods poprvé vystoupila v minulém roce v Praze v rámci evropského turné. V prostorách Tiskárny na vzduchu předvedli neskutečnou show a letos tomu nebude jinak. Suffa, Barry Francis, MC Pressure, MC Summit a DJ Next se dali dohromady už v roce 1994 a od té doby se jim povedlo dobýt Austrálii.

A zde je 6 hudebních festivalů, které byste měli v roce 2018 navštívit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články