fb pixel 5 interpretů, které byste si neměli nechat ujít na festivalu Mladí ladí jazz – G.cz
Vyhledávání

5 interpretů, které byste si neměli nechat ujít na festivalu Mladí ladí jazz

Mezinárodní festival současného jazzu s názvem Mladí ladí jazz již od roku 2008 nabízí českému publiku muziku, kterou nikde jinde neuslyšíte. Kromě jazzu zasahuje festival i do jiných žánrů, jako například funky, soul, hip hop nebo groove. Zde je 5 kapel, které byste si na letošním ročníku festivalu Mladí ladí jazz neměli nechat ujít.

Martin Miko
Martin Miko 9.3.2018, 13:01

1) Submotion Orchestra

Když britská kapela Submotion Orchestra v roce 2011 poprvé vystoupila v Praze v rámci festivalu Music Infinity, jednalo se tehdy o jeden z nejoriginálnějších koncertů, které festival nabídl. Naprosto originální spojení jazzu a elektronické hudby si v Česku získalo početnou základnu fanoušků. Kapela se k nám samozřejmě vrátila a letos je můžete vidět znovu po dlouhých pěti letech, a to 6. dubna 2018 v Divadle Archa. Jeden song řekne víc než tisíc slov. Festival Mladí ladí jazz je toho důkazem.

2) The Rad Trads

Ačkoliv tato newyorská jazz-rock'n'rollová sebranka funguje teprve od roku 2012, při prvním poslechu vám přijde, jako by s vámi kapela vyrůstala od dětství. Nespoutanou energii punku s přesahem do jazzu a blues doplňuje charismatický zpěv a hlavně energická show, takže se nudit rozhodně nebudete. The Rad Trads má za sebou zatím jen jednu desku, ale druhá vyjde letos na jaře, takže je na co se těšit. Nezapomeňte na 11. dubna v pražském Jazz Docku.

3) Cory Henry & The Funk Apostles

Pravděpodobně nejzajímavější interpret z celého festivalu se jmenuje Cory Henry. Co se týče kvalit a přesahu do různých žánrů, je přirovnatelný například k Anderson Paakovi nebo Thundercatovi. Cory Henry je držitelem tří cen Grammy a v Česku vystoupí poprvé. Ačkoliv mu je kolem 30 let, má už za sebou koncerty s The Roots, P. Diddym nebo Brucem Spingsteenem. Koncert se odehraje 19. dubna v pražské Akropoli.

4) Verworner-Krause-Kammerorchester

Sice se to nedá přečíst, ale poslouchat se to rozhodně dá. Tahle německá parta čítá 18 členů. Jedná se o orchestr, který hraje jakousi fúzi jazzu, techna a vážné hudby. Jestli čekáte poklidný poslech, tak jste na omylu. Tenhle německý orchestr totiž hraje taneční sety s emotivními beaty, které gradují, a sedět při nich rozhodně nebudete. V případě, že jste milovníkem berlínského techna, tak vaše srdéčko zaplesá.

5) The Herbaliser a Laco Deczi

Na konec dubna se chystá závěrečný open-air na Karlově náměstí, kde vystoupí legendární jazz-hiphopoví The Herbaliser z Londýna se svou novou deskou. Tahle parta z Velké Británie spolu hraje od začátku 90. let a během svého působení na hudební scéně vydala 6 studiových alb. V rámci akce se chystá i bohatý doprovodný program v podobě Laca Decziho, Orchestru Ježkovy stopy nebo Orana Etkina.

A zde je 6 festivalů, které byste si neměli nechat v roce 2018.

Podobné články

Doporučujeme

Další články