fb pixel 5 hygienických návyků, které vás mohou dokonce zabít: odnaučte se je! – G.cz
Vyhledávání

5 hygienických návyků, které vás mohou dokonce zabít: odnaučte se je!

Už od mala jsou nám do hlav vtloukány hygienické návyky. Některými si ale můžeme přivodit závažné zdravotní potíže, mimo jiné právě i proto, že je bezmyšlenkovitě dodržujeme už od dětství. Víte, o které návyky jde?

Kristýna Jakubcová 27.10.2016, 13:50

Máme pro vás výčet našich hygienických návyků, které by bylo potřeba z našeho každodenního života odstranit. Ruku na srdce, kdo z vás si v tomto seznamu nenajde i ten svůj hygienický ‚hříšek‘?

1. Nezapomínejte si umývat ruce, ale nepřehánějte to

Bacily jsou opravdu všude kolem nás, takže čím častěji si umyjete ruce, tím líp pro vás? Chyba! Stačí umytí rukou po toaletě a před jídlem, ale jinak čím víc se budete mýt, tím víc budete oslabovat přirozenou obranyschopnost své pokožky.

2. Žádná houba ve sprše

Je sice příjemné umýt se namydlenou houbou, ale visí-li vám ve sprše už nějakou dobu, bude zřejmě plná bakterií a plísní živících se na zbytcích vaší kůže. To samé platí o lufě a pemze. Tyhle předměty po každé koupeli dejte nejlépe vyschnout někam na topení.

3. Nedřete si kůži ručníkem, škodí jí to.

Pečujte o sebe s láskou a jemností. Pokud si dřete kůži, zanášíte si do ní špínu a oslabujete tím svou imunitu.

4. Žádné mytí vlasů každý den. Škodíte jim i vaší pokožce!

Pokud si neustále umýváte vlasy škodíte nejen jim, ale i své vlasové pokožce, která je pak vysušená a citlivá. Nědivte se, že se vám pak dělají lupy.

5. Nebalte si mokré vlasy do ručníku.

Poku si zabalíte mokté vlasy do ručníku, začnete si zapařovat pokožku na hlavě a plíseň je cobydup na světě. Radši si vlasy vyfénujte a nebo prosušte pomocí prstů.

A na závěr se ještě můžete mrknout na 21 nechutností, kterými nám lidé otravují život (anebo my jim).

Podobné články

Doporučujeme

Další články