5 hudebních festivalů mimo hlavní proud, kvůli kterým se vyplatí strávit léto v Česku

Obrázek uživatele Martin Miko
13.06.2018, 16:10

Každoročně se v Čechách objevuje víc a víc hudebních festivalů, které stojí za zmínku. Vybrat si může doslova každý. Světoví interpreti, česká jména, alternativní scéna, elektroničtí DJs nebo američtí rappeři – to všechno a ještě mnohem víc můžete zažít letos v létě. O Rock For People, Aerodrome nebo Hip Hop Kempu jsme již psali, ale stále je zde několik festivalů, které si zaslouží pozornost, i když (nebo možná spíš protože) jsou mimo ten nejhlavnější proud...

1. Let It Roll

Festival Let It Roll je rozhodně největší festival drum and bassové hudby v České republice s nejsilnějším line-upem. Festival se letos koná na Letišti Milovice, které důvěrně znají například fanoušci festivalu Votvírák. Co se týče line-upu, mohou se návštěvníci těšit například na Andy C, Netsky, Nosia, Pendulum, Wilkinson nebo Camo & Crooked.

2. Creepy Teepee

Letos proběhne 10. ročník pravděpodobně nejalternativnějšího festivalu v Čechách, který mají pod svými křídly A.M.180 collective. Jestli si připadáte jako ostřílený hudební znalec, při pohledu na přehled vystupujících pravděpodobně nebudete znát téměř nic. Každopádně se jedná o nevšední třídenní zážitek v podobě těch nejaktuálnějších jmen alternativní scény.

3. Beats for Love

Začátek července v Ostravě proběhne ve znamení obrovského festivalu, který by s přehledem dokázal konkurovat Colours of Ostrava. 4 dny, 13 podií a přes 400 interpretů mluví za vše. Každý, kdo má rád tanec, si bezesporu přijde na své. Za pultem se představí jména jako Foreign Beggars, Sigma, Galantis, La Coka Nostra nebo Black Sun Empire.

4. Mighty Sounds

Pro všechny příznivce punkové, rock and rollové, ska nebo hardcorové hudby je tu třídenní hudební festival Mighty Sounds, který se každoročně odehrává ve městě Tábor. Tradičně skvělý line-up letos zahrnuje interprety jako Dub FX, Mad Sin, The Rumjacks, Anti-Flag, Sick of it all nebo Royal Republic.

5. Festival Banát

Na závěr jedna specialita. Tento festival není unikátní hudebními hvězdami, ale místem, kde se odehrává. Jedná se totiž o největší český festival, který se pořádá mimo Českou republiku. Banát je totiž v Rumunsku, kam se dopravujete vlakem nebo autobusem. Nejdobrodružnější je samozřejmě cesta vlakem, která zahrnuje sama o sobě spoustu zážitků. Na Banátu letos zahraje Kittchen, Lazer Viking, Lucie Redlová, Terne Čhave, Vložte kočku nebo Vasilův Rubáš.

A zde je 7 věcí, které si musíte vzít na festival, abyste si ho pořádně užili.


Komentáře

Doporučeno pro vás