5 filmových nerdů, které se na YouTube vyplatí sledovat

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
15.11.2014, 20:41
Dřív Hollywood nakopávaly do zadku jen stárnoucí filmové kritičky, dneska to dělají hvězdy YouTube s milionovými stády fanoušků.

1. HISHE

Aneb How It Should Have Ended. Parta geeků ve stylově animovaných krátkých filmech ilustruje, jak mohly skončit některé hollywoodské bijáky při zachování selského rozumu nebo všeobecného fandovského konsenzu. Extrémně populární série, která proslula i svými koncovkami, v nichž Batman a Superman vysedávají v kavárně a glosují aktuální filmové novinky.  

2. Honest Trailers

Jak by filmové upoutávky vypadaly, kdyby k nám jejich autoři byli opravdu upřímní? Tenhle kanál recesistickou myšlenku dovedl k dokonalosti a vyrábí na přání fanoušků další a další upoutávky s vlastním, velmi ironickým voice-overem.  

3. Cinema Sins

Vypichování chyb ve filmech je staré jako internet samotný. A i před jeho existencí si o všech přešlapech štěbetali vrabci na střeše. S vynálezem YouTube je ale možné všechny faily nahlas vyjmenovat, ilustrovat konkrétními záběry a ještě si za to nechat od publika zatleskat.  

4. Speedrun

Že jsou dneska ty filmy moc dlouhé? Máte recht. Speedrun navazuje na tradici kanálu s animovanými králíčky, kteří glosovali filmy v pouhých třiceti vteřinách. Tady je stopáž minutová, ale zrychleně driblující pajďuláci na obrazovce stihnou říct všechno podstatné. Tak proč vlastně vysedáváme v kině dvě a půl hodiny?  

5. Dear Hollywood

Jeremy ze Cinema Sins má vlastní kanál, na kterém píše otevřené dopisy Hollywoodu. Většinou jde o skvěle vypointované postřehy, kterým nechybí patřičná dávka sarkasmu. Někomu to může připadat jako opakování dávno známých, očividných pravd. Proč se jimi tedy, sakra, ten Hollywood konečně nezačne řídit?   A jestli vás zajímají počítačové hry, ze kterých by byly skvělé filmy, klikněte SEM.

Komentáře

Doporučeno pro vás