fb pixel 5 důvodů, proč z vašich dětí vyrostou líná netáhla – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč z vašich dětí vyrostou líná netáhla

Každý rodič (tedy alespoň většina) si přeje, aby to jeho dítě někam dotáhlo. Ačkoliv toho v životě možná sám příliš nedokázal, těší ho ta skutečnost, že má ještě druhou šanci u svého potomka.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.11.2015, 16:50

Čím víc dětí, tím větší šance, že alespoň jedno v tom životě uspěje. Nicméně je potřeba zdůraznit, že to dítě neuspěje samo od sebe. Potřebuje péči, čas a výchovu. Jste schopni mu toto zajistit?

1. Překrmujete ho nevhodným jídlem

Příprava dítěte na úspěšný život začíná u vyvážené stravy. Zajistit, aby dítě nebylo sádelnaté prasátko s cukrovkou, to by měl být takový základ. Úspěšní lidé jsou krásní a štíhlí a rozhodně jim neslézají nehty ani nejsou celí olezlí ze špatné stravy. Ke stravě svých dětí proto přistupujte velmi obezřetně.

Na druhou stranu nic se nemá přehánět. Pokud jste bio rodič, který nakupuje předražené produkty jenom proto, že mají nálepku „BIO“ a cpete to do svého dítěte horem, dolem, sestavujete mu jídelníček podle horoskopu a od Mikuláše dostane místo čokolády kus mechu nebo kůru na hlodání, taktéž to není úplně ono. V podstatě stačí dávat pozor, aby se dítě nepřežíralo a aby nefutrovalo čokoládu po kilech. Jo a taky s ním nechodit každý den do mekáče.

2. Žádný pohyb

Obraz dítěte, které prosedí celé dny před počítačem a hraje hry, je již notně otřepané klišé, ale je to tak. Vyžeňte toho svého závisláka ven na čerstvý vzduch. Dejte mu míč, nebo šutry, ať s tím vysklí nějaké sklo a nebo rozbije hlavu kamarádovi.

Pohyb na čerstvém vzduchu dítěti prospěje, podnítí jeho představivost (ono hrát si na válku jen s klackem a kusem rezavého plechu, to je větší hrdinství, než si zapařit válečnou hru, kde dítě má k dispozici všechny vymoženosti, takže si nemusí nic představovat)

Pokud se vám i tak zdá, že vaše dítě není tak úplně pohyblivé a tíhne k obezitě, přihlaste ho do nějakého sportovního kroužku. Pokud bude každý den od rána do večera někde hrát fotbal nebo hokej, bude to jen v jeho dobru.

3. Vůbec ho neřežete

Ačkoliv je dneska děsně moderní volná výchova, kdy dítě je považováno za individualitu a má mít dostatek prostoru k tomu, aby se vyjádřilo, pořád platí stará pravda, že stromek se má ohýbat, dokud je mladý.

Nedostatečná kázeň a žádný respekt k autoritám se potáhne s dítětem až do dospělosti. Ono je mnohem jednodušší dítě netrestat a nechat ho, ať si dělá, co chce, neboť se tak samo rozvíjí, ale když dítě umlátí klackem kočku a vy mu nedáte na prdel, dítě zjistí, že to je v pořádku. Časem vám začnou docházet kočky k umlácení, takže váš potomek bude mlátit vás. Až zestárnete, tak vás zastele do postele a bude vám krást důchod.

4. Všechno za něho zařídíte

Jste starostlivý rodič, který za svého potomka všechno zařídí a vyběhá, aby dítě nebylo ve stresu a mohlo se věnovat umlacování koček? Patrně z vašeho dítěte vyroste neschopný jedinec, který si neumí ani na poště vyzvednout složenku s podporou v nezaměstnanosti.

Je třeba vést děti k samostatnosti. Život je naučí.

5. Rozmazlujete ho

„Mami, já bych chtěl támhle toho robota“ „Ale samozřejmě Honzíku“. „A mami, já chci ještě támhle to auto na dálkové ovládání.“ „Jistě, všechno co si můj cukroušek bude přát.“ „A mami, já chci ještě…..“

Pokud vaše dítě dostane všechno, co bude chtít, nebude si ničeho vážit. Pokud vaše dítě něco chce, tak ať si jde na brigádu a nebo, ať si to ukradne.

Tak a TADY se dozvíte, co všechno jste se naučili díky dětem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články