fb pixel 5 důvodů, proč radši makat v supermarketu než studovat na doktora na vysoké – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč radši makat v supermarketu než studovat na doktora na vysoké

Zatímco hypermarkety neustále zvedají mzdy, zkracují pracovní dobu a zlepšují pracovní podmínky, lidé zaměstnaní ve školství nebo zdravotnictví pláčou. Po pěti až sedmi letech tvrdého studia mají totiž plat, za který by se styděl i mongolský přidavač na stavbě. Vzdělaní občané by se proto nad sebou měli zamyslet a jít raději ‚pípat zboží‘ za kasu. Zde je 5 důvodů, proč se jim to bohatě vyplatí.

Martin Miko
Martin Miko 2.1.2019, 16:10

1. Více peněz a lepší podmínky

Zatímco jako učitel už nemůžete dítě oslovit ani mužským nebo ženským rodem a ani ho „výchovně proplesknout“, jako prodavač v supermarketu máte vlastně docela pohodu. Ano, je sice pravda, že když jsou svátky, tak propípáte více zboží, ale zároveň třeba v Lidlu se dostanete poměrně vysoko nad průměrný plat učitele základní nebo střední školy. Navíc na vás nikdo nevymýšlí nová administrativní opatření a nikdo se vám nesnaží komplikovat práci. Což je fajn.

2. Stravenky a další skvělé výhody

Je skvělé dostat papírek, za který si dáte oběd. Říká se tomu stravenka a váš zaměstnavatel vám ji dá vždy, když přijdete do práce. Můžete si za ni koupit nejen třeba oběd, ale klidně i nějaké potraviny na doma. Navíc vám některý ze zaměstnavatelů nabídne například zlevněný paušál k mobilnímu telefonu, příspěvek na penzijní připojištění nebo občerstvení na pracovišti, což se opět rozhodně vyplatí.

3. Čistá hlava

Zatímco jako učitel nebo doktor pořád doma po práci studujete, respektive opravujete diktáty a písemky, v případě práce v supermarketu je to úplně jiné – jakmile vám skončí pracovní doba, tak se zvednete, převléknete a začnete přemýšlet o tom, co budete dělat večer. Tento luxus si spousta lidí dovolit ani nemůže. Takže se zamyslete nad tím, jestli je pro vás lepší čistá hlava, nebo prestižní práce plná stresu a nepohody.

4. Nemusíte zbytečně studovat 5 až 7 let

V podstatě vám stačí výuční list nebo maturita. V 19 letech nastoupíte do supermarketu nebo do výroby, makáte a vyděláváte peníze, zatímco vaši vrstevníci se ‚flákají‘ na vysokých školách někdy až 7 let. Za sedm let se dá při poctivé práci vydělat na slušné auto nebo byt v Ústeckém kraji. Zamyslete se nad tím, než se vrhnete do náročných studií plných stresu.

5. Stoupnete v očích prostých lidí

Pracující člověk je základ státu. Říkala to nějaká paní v pořadu Máte slovo s Jílkovou, když se hovořilo o minimální mzdě. Když někde v hospodě řeknete, že jste učitel, lidé vám budou nadávat, že máte dva měsíce prázdnin a dostáváte za ně plat. Když řeknete, že jste doktor, tak vás nazvou věčným studentem. Když naopak prohlásíte, že pracujete za soustruhem, přestanou se na vás dívat skrz prsty a začnou si vás vážit.

A ještě se mrkněte na 10 věcí, ve kterých před námi mají náskok americké supermarkety.

Podobné články

Doporučujeme

Další články