fb pixel 5 důvodů, proč nenávidět České dráhy – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč nenávidět České dráhy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jaro je tu! Ideální čas k tomu vyrazit někam na výlet. A jestliže máte v plánu i trochu popít nebo zahulit, tak není nic lepšího, než využít některý z dálkových dopravních prostředků, které máte k dispozici. Jestliže máte v plánu pít pivo, tak určitě doporučujeme vlak, protože záchodky k dispozici k tomu rozhodně patří. Ovšem není vlak jako vlak, proto bychom si měli vyjmenovat 5 důvodů, proč nejezdit s Českými drahami.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 12.5.2021, 11:23

1. ČD aka Čekej Debílku!

Jasně, že vám každý řekne, když se ti to nelíbí, tak tím nejezdi. Ale České dráhy jsou přece státní podnik a jsou dotované z našich daní, proto bychom si za odměnu přáli, aby tato služba fungovala. Časy příjezdů a odjezdů, které tenhle podnik prezentuje, jsou bohužel jen na okrasu. Jen když se vám omylem jednou za dekádu poštěstí, tak na místo určení přijedete včas.

2. Místenka? Wifi? Buď rád, že vůbec jedeme!

Díky 21. století si můžete veškeré nadstandardní služby společnosti ČD navolit skrz mobilní aplikaci. Ta slibuje vlak s místenkou, připojením k wifi, pracovní stoleček a klimatizaci. V čas odjezdu očekáváte na perónu minimálně pendolino, ale přijíždí stejný vlak, který si pamatujeme z filmu Proč? z konce 80. let. V něm fotbaloví chuligáni jezdili vlakem na fotbal. Vaše místo ani nehledejte, protože žádné takové ve vlaku ani není. „Z důvodu přesunu souprav došlo ke změnám a v případě stížnosti si stoupněte do tamhleté fronty, pak vyplňte tyto formuláře a počkejte až 3 měsíce, než vám vrátíme 80 korun,“ ozve se z uličky.

3. Slibem nezarmoutíš

Takže, i když jsou vám slíbeny internety, místenky, klimatizace a další služby, tak nepočítejte s tím, že to tak bude. České dráhy jsou trochu jako Andrej Babiš – jezdí napříč republikou a slibují lidem věci, které nedokážou splnit. Občas se samozřejmě může stát, že vám někdo v hospodě poví, že tenkrát jel v moderní soupravě s obsluhou. Ale ve skutečnosti měl určitě vypravěč dvě promile a kolem zrovna projel pán s jídelním vozíkem, z něhož mu prodal teplého kozla za 35 korun.

4. Ani stěžovat si nemůžete

Samozřejmě, že si spousta lidí zkoušela stěžovat skrz maily nebo na sociálních sítích. Zanadávat si na facebooku ČD však rozhodně nedoporučujeme, a už vůbec ne zmínit RegioJet nebo Leo Express, se kterými máte pravděpodobně lepší zkušenosti. Už jen proto, že vám přinesli kafe, noviny a umožnili si zde koupit sushi. U šotoušů a úchylných zastánců ČD samozřejmě neuspějete, jelikož jich je obrovské množství a doslova vás umlátí svými nesmyslnými argumenty a výčtem událostí, kdy se vlaky od RegioJetu a Leo Expressu opozdily.

5. První třída? Rozdíl jen v barvě sedaček

Lidé si rádi dopřávají luxus a nadstandardnější služby, aby si při jízdě vlakem užili pohodlí a zážitek z jízdy. Při zakoupení první třídy u společnosti České dráhy však nečekejte oběd za zvýhodněnou cenu, klimatizaci, ani full service. Čekají na vás totiž skvělé rudé sedačky! Další výhodou pro vás je, že se tam nebudete mačkat s tolika lidmi. Čekali jste však zásuvku? V žádném případě. Klimatizaci? Otevřete si okno. Servis? Kupte si kozlíka s dvacetikorunovou přirážkou.

Máte radši auto, nebo chození pěšky? Ostatně všechno je lepší než jízda vlakem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články