fb pixel 5 důvodů, proč jsou tátové nejlepší – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč jsou tátové nejlepší

Tatínci, máte občas pocit, že hrajete u vašich dětí druhé housle a že s nimi nemáte takový vztah jako vaše partnerka? Pak jste úplně vedle!

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 17.6.2017, 00:29

V životě svých dětí hrajete úplně stejně důležitou roli jako jejich maminka. Dětem je úplně jedno, jestli s vámi stráví odpoledne venku na pískovišti, zajedou na výlet či vám pomohou s podáváním šroubováků a hřebíků v dílně. Podstatné je, že budou s vámi! Proč to tak je, že se na vás děti tolik těší? Přečtěte si následujících 5 důvodů, pro které vás děti milují.

1. Přinášíte domů klid
I když mužů na mateřské přibývá, stále převažují ženy, které doma s dětmi řeší každodenní povinnosti. Je to maminka, která se stará o „servisní“ záležitosti, kontroluje, zda dítě snědlo svačinu, umylo si ruce, odešlo včas na kroužek. Na vás zbývá přinášet dobrou a uvolněnou náladu, nápady a energii.


2. Dáváte dětem více volnosti
Děti dobře ví, že s tatínkem je hraní zábava. Je to přirozené, matky mají tendenci ochraňovat a otcové vyzývat. Tatínkové s dětmi zkouší více nových věcí, tolik se nebojí a dovolí jim se zašpinit.


3. Dokážete se s nimi vrátit do dětských let
Každý muž má v sobě kus malého kluka, což děti vycítí a užívají si nejrůznější blbiny, které umí vymyslet jenom táta. Stejně jako vás kdysi bavilo vynalézavé hraní si se stavebnicemi, milují to i dnešní děti. Při hraní se stavebnicemi se mohou snažit maminky o suplování otcovy role sebevíc, ale nikdy to není ono. Skvělé stavebnice, které budou bavit vás i vaše ratolesti, můžete vybrat například na www.duchracek.cz.


4. Často se za děti přimlouváte u partnerky
Protože se svými dětmi netrávíte obvykle během dne tolik času jako váš protějšek, neřešíte, co všechno vyvedly, a tak jste k nim benevolentnější. Pokud něco provedou a dostanou od maminky zákaz, většinou jste to právě vy, kdo se u ní přimlouvají, aby mohly jít s kamarády ven či cokoli jiného. Dětské slzičky prostě nesnesete!


5. Jste pozorní tátové
Dnešní generace je ve vztahu k dětem jiná. Je hravější, pozornější a zábavnější. Nastupující trend v moderním rodičovství, kterým je posílení vlivu otce na výchovu, ještě více upevňuje vaší nezastupitelnou a osobitou roli ve výchově dětí. Čeští muži se stále více zajímají o aktivní otcovství a sami chtějí na rodičovskou dovolenou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články