fb pixel 5 důvodů, proč je Filip Renč nejhorším českým porevolučním režisérem – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč je Filip Renč nejhorším českým porevolučním režisérem

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Filip Renč je enfant terrible českého filmu. A když říkáme enfant terrible, tak to myslíme v tom nejzákladnějším slova smyslu – je to prostě hrozný chlap. Ačkoliv točí filmy už od roku 1991, ještě stále nepochopil, že některé věci si za peníze nekoupíte. Třeba talent nebo soudnost. Nechceme být extrémističtí, ale pokud bychom měli vybrat nejhoršího porevolučního režiséra u nás, rozhodně by to byl právě on.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.3.2019, 12:01

Muž mnoha průšvihů

Dnes slaví své 56. narozeniny Filip Renč. My tohoto režiséra máme spojeného s filmem Rebelové. Normálním divákům by se asi vybavila řada písní, které v době premiéry v tomto velmi úspěšném snímku zazněly. My jsme ale začali přemýšlet o tom, jak hrozně moc tvorbu tohoto režiséra nesnášíme.

Je to skutečně bizarní člověk, ten Renč. Řadu let čekal, až bude mít dostatek financí na natočení veledíla o Lídě Baarové. Když mu Fond kinematografie přiklepl historicky rekordních a zcela neuvěřitelných15 milionů (ještě jednou; 15 MILIONŮ), čekali jsme, že výsledek bude nářez. Nikoliv. To by to nesměl režírovat Renč, milovník kýče a režisér natolik specificky nevkusný, že si ho fakt nespletete. Tvůrce nezklamal a scéna doslova plamenného sexu Baarové s Goebbelsem už stihla vejít do dějin české kinematografie.

Jak je Renč špatný v oblasti celovečerních snímků, tak je dobrý – nebo rozhodně býval dobrý – na poli videoklipů. Koneckonců, to on Lucii točil kultovního Medvídka nebo kampaň Nemyslíš – zaplatíš. Ano, dobrých krátkých formátů má režisér na kontě několik, nicméně spot Hvězdář z kampaně Paroubek na Mars mezi ně nepatří. Tuhle... věc si u Renče před deseti lety objednala ODS a jde v ní o to, že hvězdář na Marsu objeví podivný výrůstek ve tvaru obličeje někdejšího lídra ČSSD. Ne, neděláme si srandu.

Pokud naše argumenty nestačí, podívejte se do galerie níže, kde kromě již zmíněných počinů najdete ještě třeba také komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci aka 244. nejhorší film na ČSFD...

Už se na to vykašli, Filipe.

A tady si spravte chuť hláškami ze 4. epizody Zkázy Dejvického divadla.

Podobné články

Doporučujeme

Další články