fb pixel 5 důvodů, proč dnešní děti preferují telefon před babičkou – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč dnešní děti preferují telefon před babičkou

Přinutit dítě, aby odložilo telefon a soustředěně věnovalo svou pozornost babičce, mívá stejně nadšený ohlas, jako byste požádali profesionálního potápěče, aby vám vytáhl ze žumpy umělé oko, které tam omylem upadlo prastrejdovi Karlovi von Druhásvětová. Jsou lidé, kteří si to vysvětlují závislostí na technologiích. Skutečná pravda je však úplně jiná. Existuje minimálně pět důvodů, proč je prostě telefon praktičtější než babička.

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 17.9.2018, 12:10

1. V úsporném režimu nechrápe

Když si položíte na delší dobu telefon na gauč, bude tam jen tak ležet, tu a tam zazvoní nebo kratince zavibruje. Když tam položíte babičku, nejspíš vám dříve nebo později usne a zavibruje spíš víc než míň. Ačkoliv i vaše babička bývala kdysi překrásná víla, dneska si prostě tu a tam chrupkne. Moc se jí nesmějte, nebudete jiní.

2. Když se ti rozbije nebo ztratí telefon, koupíš si nový

To s babičkou nejde. Když se začnete dožadovat nové, protože je ta původní rozbitá nebo vám snědla lentilky, lidé reagují podrážděně. Společnost není vůbec připravená na to, že by si člověk občas vyměnil typ babičky, protože mu ta jeho nevyhovuje. Stejně tak se obecně špatně vnímá, když si dáte babičku na střechu, rozjedete se a ztratíte ji.

3. Je hormonálně vyrovnanější

Telefon nebulí, když jdeš do tanečních, máš svatbu nebo promoci. Dokonce ti ani sám nevnucuje emotikony. Je schopen tě vyfotit, protože se mu nekalí zrak dojetím, vidí na tebe a neklepou se mu ruce. Taky u focení nekřičí „Vyletí ptáček“. Ono mezi námi - když vám telefon slíbí, že vyletí ptáček, zavání to úplně něčím jiným a trochu zábavnějším.

4. Telefon umí počítat

Když si na tabletu objednáte pět knedlíků, dostanete pět knedlíků. To se u babičky nikdy nestane. Kromě tak zvaného knedlíkového teorému má babička ještě problém spočítat, kolik vám je a kolik měříte, takže je schopná i pětadvacetiletému vnukovi tvrdit, že je veliký a vyrostl.

5. Aktualizuje se častěji

Ve vší úctě k babičkám, jejich systém aktualizace občas trochu vázne. Můžete jí dvacetkrát vysvětlovat, že jste vášnivý vyznavač Minecraftu a ona přesto vytáhne pexeso. Když se dožadujete raw oběda, je schopná vám nabídnout maximálně rawhlík. Nakupuje postaru v obchodech a vůbec nevyužívá aplikaci na dovoz nákupu. A co je úplně nejhorší – chodí na poštu. Je těžké milovat někoho, kdo si nechá posílat peníze na poštu.

Pokud vás tento článek nezaujal, tak si můžete přečíst o tom, že na Ostravsku řádí droga jménem SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články